Нерозподілений прибуток ТОВ та ФГ: використання та облік
16.03.2017 2423 0 3
Із цієї статті ви дізнаєтеся про:
- можливі напрями використання нерозподіленого прибутку в ТОВ та фермерському господарстві (далі – ФГ);
- документальне оформлення та бухгалтерський облік використання прибутку підприємства;
- механізм оподаткування операцій, пов'язаних із використанням прибутку.
Як відомо, отриманим прибутком підприємство розпоряджається на власний розсуд відповідно до напрямів, визначених законодавством та установчими документами (ст. 142 Господарського кодексу, далі – ГК; ст. 15 Закону від 19.01.91 р. № 1576-ХІІ «Про господарські товариства», далі – Закон № 1576).
Але який саме прибуток мається на увазі в цих законодавчих нормах? У бухгалтерському лексиконі укорінено поняття нерозподіленого прибутку. Однак чинні нормативні акти не містять його тлумачення, використовуючи натомість поняття «прибуток».
Так, у ст. 142 ГК прибутком вважається показник фінансових результатів, що визначається шляхом зменшення суми валового доходу суб'єкта господарювання за певний період на суму валових витрат та суму амортизаційних відрахувань.
Незважаючи на відверту податкову спрямованість цього визначення, у ст. 15 Закону № 1576 містяться додаткові роз’яснення:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року