Як зареєструвати членів фермерського господарства платниками ЄСВ?
02.02.2018 3269 0 2
Як здійснюється реєстрація членів фермерського господарства (далі – ФГ) платниками ЄСВ? Чи несе відповідальність ФГ за невзяття на облік членів господарства в органах доходів і зборів як платників ЄСВ?
На членів ФГ не поширюється дія Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Тому вони становляться на облік як платники ЄСВ самостійно на підставі заяви за формою № 1-ЄСВ (додаток 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.14 р. № 1162).
Заява подається контролюючому органу за місцем проживання члена ФГ. У заяві обов’язково зазначаються: податковий номер та найменування ФГ, членом якого є платник ЄСВ. Заява має бути додатково підписана головою ФГ. Про це, зокрема, йдеться у роз’ясненні ГУ ДФС у Дніпропетровській області, розміщеному на сайті ДФС.
Взяття на облік платників ЄСВ – членів ФГ відбувається у день отримання від них заяви.
За ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви на порушників накладається штраф у розмірі 10 НМДГ (170 грн.) (п. 1 ч. 11 ст. 25 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). Водночас ані строк подання заяви членами ФГ, ані порядок проведення їх реєстрації платниками ЄСВ чинним законодавством не встановлено, тому виникає запитання: чи можна в такому разі трактувати таке порушення, як ухилення від взяття на облік або несвоєчасне подання заяви?
Зверніть увагу: ФГ не несе відповідальності за невзяття на облік членів господарства як платників ЄСВ. Цю відповідальність покладено виключно на самих фізосіб – членів ФГ.
Також читайте «ЄСВ-2018: порядок обліку та сплати членами фермерських господарств».
Коментарі до матеріалу