Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи включати до складу витрат ФОП-загальносистемника витрати з обслуговування РРО

05.09.2018

ФОП-загальносистемник має право включати до складу документально підтверджених витрат, витрати пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням (технічним та сервісним обслуговуванням РРО), по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів та за умови реєстрації РРО у встановленому порядку.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.08.2018 р. № 3763/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянула звернення від 01.08.2018 р. (вх. ДФС № 8464/ФОП від 01.08.2018 р.) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань віднесення до складу документально підтверджених витрат фізичної особи - підприємця витрат, пов’язаних з розрахунково-касовим обслуговуванням (технічним та сервісним обслуговуванням реєстраторів розрахункових операцій) та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.

Відповідно до ст. 3 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV із змінами і доповненнями (далі - ГКУ) господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва - підприємцями.

Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 ГКУ).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, визначений п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

Згідно з пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування не включаються, зокрема витрати не пов’язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою - підприємцем та витрат на придбання і утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

До витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, зокрема належать інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов’язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ, в тому числі витрати на оплату ремонту та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності та вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Отже, враховуючи викладене, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має право включати до складу документально підтверджених витрат, витрати пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням (технічним та сервісним обслуговуванням реєстраторів розрахункових операцій), по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів та за умови реєстрації реєстраторів розрахункових операцій у встановленому порядку.

Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Обмеження тривалості відпустки роботодавцем особі з інвалідністю II групи
Більше за темою: Чи може працівник підписати заяву на відпустку власним КЕП? Кому можна надати відпустку поза графіком? Чи має право на щорічну основну відпустку працівник, трудовий договір з яким призупинено? Чи можна надати відпустку за ненормований робочий день працівникові, який працює в реж...
15.05.2025
Хто має право накладати КЕП на акцизні накладні/розрахунки коригування
Платник акцизного податку, який реалізує пальне або спирт етиловий, накладає КЕП або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. Хто має право накладати кваліфікований електронний підпис на акцизні накладні/розрахунки коригування? Порядок веде...
15.05.2025
Борг з ЄСВ за рахунок переплати з інших податків: чи можна зарахувати
Відсутні законодавчі підстави для здійснення повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податків і зборів в рахунок погашення боргу зі сплати ЄСВ. Абзацом першим п. 1.1 Податкового кодексу визначено, що ПК регулює відносини, що виникають у сфері справляння податкі...
Кращі матеріали