Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У декрет - після відпустки для догляду за дитиною до 3-річного віку: розрахунок середньої зарплати

ФСС з ТВП повідомив про порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі по страховому випадку, який настав в місяці, в якому вона вийшла на роботу після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням здійснюється відповідно до Порядку № 1266.

У пункті 25 Порядку № 1266 визначено, що розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців перебування в трудових відносинах ( з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю в якому настав страховий випадок.

Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день  настання страхового випадку, що передбачено пунктом 28 Порядку № 1266.

Згідно п. 3 Порядку № 1266 до поважних причин віднесено – тимчасову непрацездатність, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустку без збереження заробітної плати.

Враховуючи те, що місяць, в якому настав страховий випадок не входить до розрахункового періоду, а в розрахунковому періоді застрахована особа в зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не мала заробітку, середня заробітна плата для обчислення їй допомоги по вагітності та пологах визначається відповідно до пункту 28 Порядку № 1266 - з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

При цьому, страхувальнику важливо пам’ятати, що середньоденна заробітна плата за один календарний день розраховується шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або її частини на середньомісячну кількість календарних днів - 30,44 (п.5 Порядку № 1266).

Сума ж допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість календарних днів відпустки по вагітності та пологах.

Одночасно обласна дирекція наголошує, що відповідно до частини 2 статті 26 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 23.09.99 №1105 та пункту 2 Порядку № 1266 сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Джерело: http://www.fse.gov.ua/fse/control/vin...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
07.07.2025
Витяг із рішення експертної команди з оцінювання надано не з першого робочого дня місяця: який розмір ЄСВ застосувати
Розглянемо, який розмір єдиного внеску застосовують роботодавці – підприємства, установи і організації при нарахуванні працюючим особам з інвалідністю сум заробітної плати (доходу), допомоги з тимчасової непрацездатності (лікарняні) та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, у тому ...
07.07.2025
Зміна цільового призначення землі може бути скасована через суд у разі зменшення орендної плати
Такого висновку дійшла судова палата для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Більше за темою: Зміна цільового використання земельної ділянки: коли це обов’язково У разі порушення органом місцевого самоврядува...
07.07.2025
Важливе у липні для ФОП
Ознайомтеся з важливими матеріалами для ФОП у липні. Більше за темою: Спецпроєкт «Звітність з єдиного податку для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» Спецпроєкт «Ліквідація підприємств та припинення ФОП» Чи потрібна ФОП електронна трудова книжка Особл...
Кращі матеріали