Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уточнюючий звіт про контрольовані операції: порядок заповнення та відповідальність

Який порядок заповнення уточнюючого Звіту про контрольовані операції, якщо платник надав неповну інформацію або припустився помилок при заповненні Звіту, та яка передбачена відповідальність у разі самостійного виправлення помилок?

Форму Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та Порядок складання Звіту про контрольовані операції затверджено наказом Міністерства фінансів УКраїни від 18.01.2016 № 8 (далі – Порядок).

Пунктом 3 розд. I Порядку визначено порядок самостійного виправлення помилок виявлених у раніше поданому Звіті.

Платник податку, який самостійно виявив помилки, зобов’язаний подати уточнюючий Звіт, про що робиться відмітка у графі 1 заголовної частини Звіту. 

Уточнюючий Звіт включає всю інформацію з раніше поданого Звіту (всі додатки разом з інформацією до додатків) із виправленням помилкових даних. 

Якщо платник виявив контрольовані операції, які були не задекларовані у Звіті, то такий платник сплачує штраф у розмірі 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції. 

Із врахуванням вимог п. 50.2 ст. 50 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі Звіти за будь-який звітний (податковий) період.

Зазначений порядок виправлення помилок викладений у листі ДФС від 14.04.2016 № 13362/7/99-99-19-02-02-17.

Таку відповідь надали податківці у ЗІР, категорія 137.07.


 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали