Реєстрація ПН/РК: алгоритм від ДФС
22.02.2018 6597 0 0
Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них відокремлена від загального функціоналу Перегляд поданої звітності у зв’язку зі значними відмінностями від іншої звітності. В цьому розділі меню користувачі електронного кабiнету отримують доступ до двох режимів:
- Видані ПН/РК
- Отримані ПН/РК
Видані ПН/РК
В цьому вікні користувачі електронного кабiнету отримують перелік всіх накладних і розрахунків коригування, поданих через електронний кабiнет у відповідному звітному періоді, та мають можливість створювати, редагувати, підписувати і направляти їх до ДФС. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами - роком та місяцем: Рік: 2018 Період: січень
Податкові накладні та розрахунки коригування можна вводити у відповідному шаблоні, перехід до якого забезпечується натисненням кнопки Створити. Крім цього, забезпечується імпорт попередньо створених документів в інших системах. Для імпорту попередньо створених документів оберіть Завантажити.
Порада
Підтримується пакетне (групове) завантаження, для цього у вікні файлового менеджера оберіть групу файлів, наприклад утримуючи клавішу Shift і одночасно відмічаючи файли лівою клавішою миші
Створені чи завантажені податкові накладні можна вилучити, редагувати, підписати чи відправити за допомогою відповідних кнопок в панелі навігаційного меню. Всі зазначені операції, крім редагувати, можна виконувати пакетом, для цього необхідно відмітити групу документів у чек-боксах в лівій колонці вікна Видані ПН/РК:
Вікно Видані ПН/РК, групові операції
Важливо
Створені та відправлені в цьому режимі від’ємні розрахунки коригування до податкових накладних автоматично переадресовуються контрагенту (покупцю) та будуть доступні цьому контрагенту в інших системах роботи з податковою звітністю, включаючи режим Отримані ПН/РК електронного кабiнету
Отримані ПН/РК
В цьому вікні користувачі електронного кабiнету отримують список від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних, що надійшли їм на підпис від контрагентів.
Важливо
В цьому режимі користувачі отримують доступ до всіх від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних незалежно від шляху їх надсилання. Це означає, що якщо продавець виписав розрахунок коригування до податкової накладної і надіслав її до ДФС за допомогою будь-якої іншої системи роботи з податковою звітністю, цей розрахунок коригування буде доступний покупцю для підпису в режимі Отримані ПН/РК
Отримувач від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних в цьому режимі має можливість переглянути, підписати та відправити зазначений документ на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних ДФС.
Примітка
Квитанцію про реєстрацію чи відмову у реєстрації від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних отримає продавець, однак покупець отримає інформацію про реєстрацію зазначеного РК в розділах Єдиний реєстр податкових накладних та Система електронного адміністрування ПДВ електронного кабiнету.
Джерело: https://cabinet.sfs.gov.ua/help/tax-i...
Коментарі до матеріалу