Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Підакцизні товари з давальницької сировини: порядок оподаткування

15.05.2017

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє щодо зменшення суми акцизного податку на вироблені на давальницьких умовах підакцизні нафтопродукти на суму акцизного податку із сировини, використаної при їх виробництві, з якої сплачено акцизний податок виробнику.

Згідно з п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Об'єктом оподаткування є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

При передачі підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, датою виникнення податкових зобов'язань, відповідно до п. 216.5 ст. 216 Кодексу, є дата їх відвантаження виробником замовнику або за його дорученням іншій особі.

Отже, платником акцизного податку з реалізованої готової продукції, виробленої з давальницької сировини, є її виробник .

Згідно з п. 217.6 ст. 217 Кодексу для пального, при виробництві якого як сировину використано інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.

Пунктом 223.2 ст. 223 Кодексу передбачено, що платники податку, визначені п. 212.1 ст. 212 Кодексу, подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у встановленому порядку.

Розрахунок суми акцизного податку з пального здійснюється у розділі В та додатку 1 до декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 N 14, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за N 105/26550 (у редакції наказу від 26.09.2016 N 841).

Пунктом 2 розділу I Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку визначено, що платники заповнюють та подають розділи та додатки до декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку.

Відповідно до п.п. 16 п. 1 розділу V у графі 17 додатка 1 до декларації вказується сума акцизного податку, сплаченого з підакцизної сировини, яка використана при виробництві пального, обчислена, виходячи з обсягів реалізації продукції (графа 9) та встановленої ставки акцизного податку (графа 12) і офіційного курсу гривні до євро (якщо ставка встановлена в євро), встановленого Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація (передача) виготовленого товару (продукції).

Таким чином, при наданні підакцизної сировини для виробництва нафтопродуктів на давальницьких умовах Замовник не виступає виробником готової продукції, тому не має права на зменшення податкового зобов'язання на суму податку сплаченого з підакцизної сировини, яка використана для виготовлення готової продукції (нафтопродуктів).

Джерело: http://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Товар вивезено в різних періодах за кількома митними деклараціями: як правильно скласти ПН до операцій РЕЗ
Операції з вивезення товарів за межі МТУ в митному режимі експорту відображаються у складі податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає дата оформлення кожної такої додаткової декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, на підставі даних таких додатко...
23.05.2025
Єдинник подав несвоєчасно декларацію після скасування рішення ДПС про його анулювання: чи буде штраф
За несвоєчасне подання декларації та несвоєчасну сплату єдиного податку до ФОП – платника єдиного податку (першої – третьої груп) не застосовується фінансова відповідальність. Чи застосовується фінансова відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації платника ЄП (далі &nda...
23.05.2025
У разі виплати авансу утримали менший ПДФО: яка буде відповідальність після перевірки
Платники податків, податкові агенти, а також інші суб’єкти у випадках, прямо передбачених ПК, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень. Розглянемо детальніше. Яка відповідальність передбачена до податкового агента, якщо перевіркою встановлено, що під час виплати д...
Кращі матеріали