Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості заповнення окремих (нових) позицій майнової декларації

Редакція

15.02.2018 311 0 0

З 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Ззвертаємо увагу на порядок заповнення окремих (нових) позицій податкової декларації про майновий стан і доходи:

1. В ряд. 8 декларації в колонці «особа, яка припинила підприємницьку діяльність протягом звітного року  датою» передбачено внесення відомостей до категорії платників  щодо осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного (податкового) року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення. Такі декларації є ліквідаційними для даної категорії платників податків. Цю позначку повинні зазначати лише особи, які прийняли рішення про припинення у звітному (податковому) році, тобто дата прийняття такого рішення повинна бути в межах з 01.01.2017 по 31.12.2017.

2. Розділ III додатка Ф2 декларації доповнено рядком «сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно нарахована платником податку протягом звітного (податкового) року за результатами останнього базового (звітного) періоду, у т.ч. у разі припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця протягом звітного (податкового) року». Цей рядок заповнюється особою, якою протягом звітного (податкового) року було припинено підприємницьку діяльність та в цьому ж році знову набуто статусу фізичної особи - підприємця. Такі платники податків за звітний (податковий) рік відображають загальну суму отриманих доходів за весь звітний рік (з 01.01.2017 по 31.12.2017).

3. Додаток Ф2 декларації доповнено окремим розділом II, в якому відображається інформація щодо амортизаційних відрахувань. Амортизаційні відрахування відображаються окремо для кожної з груп 1 – 4 основних фондів, загальна сума  відображається у розділі І додатку Ф2 декларації в даних документально понесених витрат.

4. Розділ II декларації доповнено рядком 10.9.1 «Дохід у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий  на придбання житла (іпотечний кредит)), в якому відображається дохід та податкові зобов’язання, які розстрочуються платником податків відповідно до абз.2 та 3 п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Розстрочення податкових зобов’язань здійснюється при умові одночасного разом із декларацією подання до контролюючого органу письмової заяви довільної форми, що має містити:

- фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора;

- коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання;

- розрахунок сум розстрочення таких зобов’язань з визначенням строків та сум, які підлягають погашенню;

- дату та підпис платника податків.

Відомості щодо подання такої заяви обов’язково повинні бути зазначені у розділі  декларації «Доповнення до податкової декларації (подається відповідно до підпункту «д» 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 розділу IV ПКУ)» декларації.

Джерело: http://kyivobl.sfs.gov.ua/media-ark/n...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали