Для кого ця стаття: для тих сільгосппідприємств, які вирощують картоплю та овочі у відкритому ґрунті.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про особливості документального оформлення отриманого урожаю овочів, у тому числі в місцях зберігання.
Насамперед зазначимо, що досі галузевим міністерством не розроблено спеціалізованих форм первинних документів з оприбуткування продукції овочівництва. З цією метою використовують форми первинки, затверджені ще в радянський період, що є цілком легітимним. Зокрема, у п. 3.2 Методичних рекомендацій щодо застосування форм документів первинного обліку на сільськогосподарських підприємствах (додаток до листа Мінагрополітики від 19.01.04 р. № 37-27-12/455) зазначено, що спеціалізовані форми первинного обліку для сільськогосподарських підприємств на цей час перебувають на стадії розробки. Тому рекомендується застосовувати спеціалізовані форми первинних документів, затверджені наказами Мінсільгоспу та продовольства СРСР (Держагропрому СРСР) в період 1972–1990 рр.
Утім, сільгосппідприємства можуть також скористатися своїм правом та самостійно розробити форми первинних і зведених облікових документів із зазначенням обов’язкових реквізитів, передбачених ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) та п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88 (далі – Положення № 88). Такими реквізитами є: