Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ посилює вимоги до інформаційної безпеки та кіберзахисту в банках України

05.10.2017

Правління Національного банку України 28 вересня 2017 року прийняло постанову № 95, якою затвердило Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України (далі – постанова № 95).

Постановою № 95 вперше передбачається регулювання Національним банком питань безпеки інформації та кіберзахисту банківської системи України шляхом визначення обов’язкових вимог щодо організації заходів інформаційної безпеки, які поетапно мають впроваджуватися банками:

1-й етап (основний – впровадження базових заходів інформаційної безпеки) – до 01 березня 2018 року,

2-й етап (впровадження додаткових заходів – для підвищення рівня зрілості інформаційної безпеки) – до 01 вересня 2019 року.

Зокрема вказані заходи безпеки інформації включають в себе:

-          захист від зловмисного коду,

-          заходи безпеки при використанні електронної пошти,

-          контроль доступу до інформаційних систем банку,

-          заходи безпеки в мережі банку,

-          криптографічний захист інформації тощо.

Також постановою № 95 визначається поняття критичних бізнес-процесів банку з точки зору інформаційної безпеки та сфера застосування банками системи управління інформаційною безпекою (СУІБ).

Крім того, відповідно до провідного світового досвіду з питань інформаційної безпеки, документ передбачає призначення в банках відповідальної особи за інформаційну безпеку (Chief Information Security Officer, CISO) та наділення її повноваженнями, достатніми для прийняття управлінських рішень. Також банки повинні сформувати окремі підрозділи з інформаційної безпеки виключно зі штатних працівників банку, які безпосередньо підпорядковуються CISO.

Імплементація норм постанови № 95 дасть можливість:

-          посилити вимоги до захисту інформації в інформаційних системах банків з урахуванням актуальних кіберзагроз;

-          визначити принципи управління інформаційною безпекою в банках;

-          визначити принципи криптографічного захисту інформаційних систем Національного банку України;

-          установити обов’язкові мінімальні вимоги щодо організації заходів із забезпечення безпеки інформації;

-          установити вимоги до інформаційних систем банків, що взаємодіють з інформаційними системами Національного банку України.

Документ прийнято з метоюф удосконалення вимог до захисту інформації в інформаційних системах банків з урахуванням актуальних кіберзагроз. Його норми відповідають принципам права Європейського Союзу та зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Постанова № 95 визначає принципи забезпечення та управління інформаційною безпекою, які базуються на нових, уведених в дію з 01 січня 2017 року, національних стандартах України з питань інформаційної безпеки[1], та принципах забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту, що притаманні міжнародній практиці.

Постанова № 95 набирає чинності з 01 березня 2018 року, крім розділу V "Додаткові заходи безпеки інформації", вимоги якого наберуть чинності з 01 вересня 2019 року.

 [1] ДСТУ ISO/IEC 27001:2015 "Інформаційні технології. Методи захисту. Системи управління інформаційною безпекою. Вимоги", ДСТУ ISO/IEC 27002:2015 "Інформаційні технології. Методи захисту. Звід практик щодо заходів інформаційної безпеки"

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

28092017_95.pdf
Відкрити
Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Уряд підтримав скасування 63 регуляцій: скільки заощадить бізнес
Кабмін продовжує дерегуляцію. На засіданні 21 травня Уряд підтримав чергові зміни, розроблені Мінекономіки. Кабмін продовжує дерегуляцію. На засіданні 21 травня Уряд підтримав чергові зміни, розроблені Мінекономіки. Цього разу це законопроєкт про скасування 63 дублюючих та неактуальних вимог держрег...
22.05.2025
Застосування бодікамер митниками запроваджують на всіх пунктах пропуску
Прийнятий Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів визначає правила використання, зберігання та захисту відеоданих. Уряд продовжує впроваджувати заходи з реформування Держмитслужби у критично важливих напрямах зниження корупційних ризиків та посиле...
22.05.2025
Затверджено нову статзвітність для імпортерів
Держстатом наказом від 19.05.2025 № 75 затверджено нову форму державного статистичного спостереження: № 1-ціни (імпорт) (місячна) «Звіт про ціни на імпорт» (далі – Звіт).  Звіт подається до територіального органу Держстату юридичними особами, які здійснювали операції з імпорт...
Кращі матеріали