Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ посилює вимоги до інформаційної безпеки та кіберзахисту в банках України

05.10.2017

Правління Національного банку України 28 вересня 2017 року прийняло постанову № 95, якою затвердило Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України (далі – постанова № 95).

Постановою № 95 вперше передбачається регулювання Національним банком питань безпеки інформації та кіберзахисту банківської системи України шляхом визначення обов’язкових вимог щодо організації заходів інформаційної безпеки, які поетапно мають впроваджуватися банками:

1-й етап (основний – впровадження базових заходів інформаційної безпеки) – до 01 березня 2018 року,

2-й етап (впровадження додаткових заходів – для підвищення рівня зрілості інформаційної безпеки) – до 01 вересня 2019 року.

Зокрема вказані заходи безпеки інформації включають в себе:

-          захист від зловмисного коду,

-          заходи безпеки при використанні електронної пошти,

-          контроль доступу до інформаційних систем банку,

-          заходи безпеки в мережі банку,

-          криптографічний захист інформації тощо.

Також постановою № 95 визначається поняття критичних бізнес-процесів банку з точки зору інформаційної безпеки та сфера застосування банками системи управління інформаційною безпекою (СУІБ).

Крім того, відповідно до провідного світового досвіду з питань інформаційної безпеки, документ передбачає призначення в банках відповідальної особи за інформаційну безпеку (Chief Information Security Officer, CISO) та наділення її повноваженнями, достатніми для прийняття управлінських рішень. Також банки повинні сформувати окремі підрозділи з інформаційної безпеки виключно зі штатних працівників банку, які безпосередньо підпорядковуються CISO.

Імплементація норм постанови № 95 дасть можливість:

-          посилити вимоги до захисту інформації в інформаційних системах банків з урахуванням актуальних кіберзагроз;

-          визначити принципи управління інформаційною безпекою в банках;

-          визначити принципи криптографічного захисту інформаційних систем Національного банку України;

-          установити обов’язкові мінімальні вимоги щодо організації заходів із забезпечення безпеки інформації;

-          установити вимоги до інформаційних систем банків, що взаємодіють з інформаційними системами Національного банку України.

Документ прийнято з метоюф удосконалення вимог до захисту інформації в інформаційних системах банків з урахуванням актуальних кіберзагроз. Його норми відповідають принципам права Європейського Союзу та зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Постанова № 95 визначає принципи забезпечення та управління інформаційною безпекою, які базуються на нових, уведених в дію з 01 січня 2017 року, національних стандартах України з питань інформаційної безпеки[1], та принципах забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту, що притаманні міжнародній практиці.

Постанова № 95 набирає чинності з 01 березня 2018 року, крім розділу V "Додаткові заходи безпеки інформації", вимоги якого наберуть чинності з 01 вересня 2019 року.

 [1] ДСТУ ISO/IEC 27001:2015 "Інформаційні технології. Методи захисту. Системи управління інформаційною безпекою. Вимоги", ДСТУ ISO/IEC 27002:2015 "Інформаційні технології. Методи захисту. Звід практик щодо заходів інформаційної безпеки"

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

28092017_95.pdf
Відкрити
Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
21.07.2025
НБУ оприлюднив Стратегію з розвитку іпотечного кредитування
Ключові цілі в межах Стратегії: зниження рівня ризиків через упровадження масового продукту страхування воєнних ризиків та вдосконалення законодавчого регулювання будівництва житлової нерухомості; забезпечення доступного і зрозумілого кредитування шляхом удосконалення моделі державної підтримки та с...
21.07.2025
Урегульовано питання обкладення ПДВ операцій з передачі майна водокористувачам
Прийняття законодавчих змін нарешті розблокує подальшу реалізацію меліоративної реформи в Україні та надасть більше можливостей у забезпеченні продовольчої безпеки країни. Реформа управління меліоративними системами через ОВК – це важливий крок для подальшого розвитку сільського господарства У...
21.07.2025
Оновлено правила ведення військового обліку: постанова КМУ від 16.07.2025
Кабмінов внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.  Більше за темою: Ведення журналів обліку перевірок стану військового обліку Перелік документів, що оформлюються юридичною особою для ведення військового облік...
Кращі матеріали