Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ спрощує операції з валютними цінностями для банків та їх клієнтів

19.06.2017

Національний банк України продовжує лібералізацію та дебюрократизацію валютного регулювання. З цією метою спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».

Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу - клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується.

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів.

По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп” не лише за гривні, як було досі, а й за за іноземну валюту.

Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп”. Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора.

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року "Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набувають чинності з 26 червня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

15062017_55.pdf
Відкрити
Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
22.07.2025
Особливості припинення підприємницької діяльності ФОП у зв’язку зі смертю: роз'яснення Мін'юсту
Міністерство юстиції розглянуло лист Виконавчого комітету Криворізької міської ради від 13.06.2025 № 3/15/3732 щодо деяких питань, пов’язаних із припиненням підприємницької діяльності фізособи-підприємця у зв’язку зі смертю, та повідомляє. Більше за темою: Смерть єдиного засновника ферм...
22.07.2025
Уряд ліквідував декілька міністерств і створив нові
Урядом на засыданны 21 липня прийнято рішення перейменувати окремі міністерства. Більше за темою: Які підприємства мають підтвердити статус критично важливого? Урядом на засіданні 21 липня прийнято рішення перейменувати Міністерство соціальної політики на Міністерство соціальної політики,...
22.07.2025
Оприлюднено зміни до КЗпП щодо встановлення наявності ознак трудових відносин
Метою та завданнями законопроєкту є мінімізація дискреції у діях органів влади – законодавче визначення ознак наявності трудових відносин, а також встановлення обовʼязку контролюючих органів та усіх субʼєктів правовідносин для перекваліфікації останніх у трудові правовідносини – звертати...
Кращі матеріали