Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ спрощує операції з валютними цінностями для банків та їх клієнтів

19.06.2017

Національний банк України продовжує лібералізацію та дебюрократизацію валютного регулювання. З цією метою спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».

Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу - клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується.

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів.

По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп” не лише за гривні, як було досі, а й за за іноземну валюту.

Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп”. Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора.

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року "Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набувають чинності з 26 червня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

15062017_55.pdf
Відкрити
Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбіль цікаві новини минулого тижня Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт за...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
05.05.2025
НБУ планує оновити вимоги щодо регулятивного капіталу для надавачів платіжних послуг
Національний банк пропонує оновити пруденційні вимоги до небанківських надавачів платіжних послуг, зокрема щодо розрахунку та складових елементів регулятивного капіталу, включення до нього субординованого боргу, порядку його врахування. Ці зміни є черговим кроком у наближенні регулювання фінансовог...
05.05.2025
Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення
Державна служба статистики України розпочинає громадське обговорення проєкту розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо підготовки проєктів законодавчих і нормативно-правових актів, необхідних для припинення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)&raq...
05.05.2025
Затверджено Порядок формування та застосування е-документа про освіту
Урядом на засіданні 2 травня затверджено Порядок формування та застосування е-документа про освіту.   Указаний Порядок визначає механізм формування та застосування е-документа про освіту, що підтверджує здобуття особою певного освітнього рівня та/або присудження особі певного (освітньо-професі...
Кращі матеріали