ДФС у листі від 29.12.2016 р. №28474/6/99-99-15-02-02-15 нагадала, що у разі списання безнадійної дебіторської заборгованості за рахунок резерву сумнівних боргів фінансовий результат до оподаткування, визначений у фінансовій звітності, не підлягає зменшенню на суму списаної заборгованості.
При цьому на суму витрат від списання понад суму резерву сумнівних боргів дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, установленим пп. 14.1.11 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування підлягає збільшенню.
Водночас, якщо безнадійна дебіторська заборгованість, яка відповідає ознакам, установленим пп. 14.1.11 ПКУ, у разі недостатності суми нарахованого резерву сумнівних боргів списується з активів на інші операційні витрати, то фінансовий результат до оподаткування не збільшується.
У разі використання резерву для списання дебіторської заборгованості така заборгованість перевіряється на відповідність критеріям безнадійності, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ. У разі її відповідності коригування фінансового результату до оподаткування згідно з пп. 139.2.1 ПКУ на суму витрат від списання дебіторської заборгованості понад суми резерву сумнівних боргів не здійснюється.
🎉До Дня бухгалтера та аудитора!
4 ВЕБІНАРИ | 4 ЕКСПЕРТИ
100% ПОДАРУНКІВ | 0 ГРН
Під час кожного вебінару Лектор надасть подарунок для кожного учасника. Участь безоплатна, реєстрація одна на всі вебінари.
Податки з Glovo, OLX і маркетплейсів
Нові правила для фізосіб і ФОПів | TAX Podcast
⚠ Ви не авторизовані!
Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.