Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оформити майно на дитину: практичні рекомендації

Редакція

25.07.2016 216 0 0

Аналітика правозастосування

Напевно, кожен відповідальний батько рано чи пізно задається цим важливим життєвим питанням: «Як я можу забезпечити майбутнє своєї дитини?».

Якщо відкинути розмови про належне виховання, духовний розвиток і добру освіту, то питання буде мати, швидше за все, матеріальну підоснову, і відповідь на нього зможе прояснити тільки юрист, вказуючи на проблемні аспекти та юридичні нюанси.

Отже, забезпечити матеріально майбутнє своєї дитини в Україні батько може шляхом заповіту або передачі майна в його власність за життя. Обидва варіанти досить широко поширені в світі, проте, в країнах колишнього СНД, спосіб передачі майна за життя батьків не користується особливою популярністю. Проте, сьогоднішні реалії диктують свої умови і вкрай нерозумно ігнорувати існуючі способи захисту майбутнього вашого чада, адже варто заздалегідь подбати про їхнє право на власність. Важливо розуміти, що заповіт не єдиний вихід із ситуації, адже діти - повноцінні громадяни суспільства і можуть точно також володіти майном, як і дорослі, з тією лише різницею, що власність дітей вимагає додаткової опіки і контролю з боку батьків.

Перш за все варто визначити, що під терміном «майно» маються на увазі не тільки права на предмети матеріального світу, але і різні права на інтелектуальну власність, цінні папери, гроші на банківських рахунках і т. д.

Слід знати деякі правові особливості, пов'язані з віковою градацією дітей. Так, згідно із законодавством України, дитиною вважається людина не досяг 18-річного віку. У свою чергу, до 14 років дитина вважається малолітнім, а з 14 до 18 - неповнолітнім. Це поділ має принципову різницю і відрізняє їх один від одного об'єм прав і обов'язків.

Детальніше дивись за посиланням: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали