Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як аграріям отримати державну підтримку

Редакція

03.04.2018 2895 0 0

Загальна сума підтримки аграрного сектора на 2018 рік становить 6,3 млрд грн.

У 2018 році Міністерство аграрної політики і продовольства взяло курс на посилену підтримку тваринництва і фермерського сектора. Хоча інші напрямки без дотацій також не залишилися.

В рамках прес-конференції "Аграрна весна: поточні виклики та перспективи галузі" виконуючий обов'язки міністра агрополітики Максим Мартинюк розповів про механізми отримання державної підтримки

Шляхи отримання грошових коштів зі слів Мартинюка.

На підтримку фермерства та кооперації в 2018 році виділено 1 млрд грн:

160 млн грн на підтримку кооперації;

500 млн грн на здешевлення відсоткової ставки за кредитами;

240 млн грн - компенсація вартості насіння вітчизняного виробника;

100 млн грн на компенсацію сільськогосподарської техніки;

5 млн грн на послуги дорадчих служб.

Крім того, в минулому році для фермерів в міністерстві відкрили нову посаду заступника міністра з питань фермерства та кооперації, яку зайняв екс заступник президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) Віктор Шеремета.

Під фермерами маються на увазі:

фермерські господарства з земельним банком до 500 га і чистим доходом за останній (перед отриманням дотації) рік до 15 млн грн.

сільськогосподарський (с / г) кооператив (з не менше 20 учасниками, у власності та користуванні кожного - не менше 100 га землі с / г призначення), у якого за останній рік обсяг реалізації продукції не перевищує 30 млн грн.

Як скористатися підтримкою? Для початку потрібно відкрити рахунок в державному банку, взяти кредит на покриття виробничих витрат, пов'язаних з придбанням основних засобів сільськогосподарського виробництва, будівництва або реконструкції с / г об'єктів.

Потім потрібно подати в держбанк заявку і супровідні документи. Після цього щомісяця отримувати компенсацію за сплачені відсотки за кредитним договором в цьому банку.

Для компенсації витрат послуг дорадчих служб потрібно підписати договір про надання дорадчих послуг, отримати такі послуги і скласти акт наданих послуг. Після цього потрібно подати заявку та документи в держбанк і отримати компенсацію.

В 1 млрд грн суми для фермерів входить також компенсація покупки насіння вітчизняного виробника.

Уряд компенсує 80% вартості. Для цього потрібно придбати насіння культур вітчизняної селекції у суб'єктів, які вказані в Державному реєстрі суб'єктів насінництва.

Після, сформувати пакет підтверджуючих документів. Подати в державний банк заявку і документи на отримання фінансової підтримки. Тоді на рахунок повинна надійти компенсація.

Уряд компенсує 70% вартості придбаного обладнання для кооперативів. На один кооператив передбачено на понад 3 млн грн.

Для отримання компенсації в державному банку необхідно заповнити бланк простого векселя, підписати договір з постачальником обладнання, сплатити 30% вартості обладнання (без ПДВ) і ПДВ від операції.

Після цього - виписати вексель постачальнику на 70% вартості придбаної покупки без ПДВ, але не більше, ніж на 3 млн грн. Отримати обладнання з засвідчують покупку документами.

Далі необхідно подати заявку в регіональну комісію у паперовому вигляді, а в Мінагрополітики - в електронному вигляді. Після цього має прийти повідомлення про суму наданої підтримки шляхом викупу векселя.

На підтримку тваринництва виділеного 4 млрд грн:

500 млн грн - компенсація утримання корів молочного напряму (1,5 тис. грн на голову - по 750 грн раз на півроку);

700 млн грн - утримання молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) віком до 12 місяців (від 300 грн до 2,5 тис. грн на голову);

300 млн грн - на 50% компенсації вартості племінного високопродуктивного поголів'я, а також біологічного матеріалу та ембріонів;

2,5 млрд грн - на 25% компенсації виробникам тваринницької продукції тіла кредиту, залученого на будівництво і реконструкцію комплексів в галузі свинарства, птахівництва і ВРХ, який повинен формувати ефективну ставку на рівні 3%.

Також передбачено 30-відсоткове відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів, якщо не задіяні кредитні ресурси.

Крім того, передбачено 3-відсоткове здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти з розвитку аквакультури, вівчарства, козівництва.

Як отримати підтримку громадянам? Ідентифікувати теля шляхом біркованія і реєстрації. Вартість послуги становить 34 грн.

Підготувати документи: копії паспортів ВРХ, копію паспорта та ідентифікаційного номера власника, копію довідки про відкриття рахунку в банку.

Подати документи до територіальних органів громади села або міста, або до сільської або міської ради. Після - отримати компенсацію на рахунок в банку.

Юридичні особи для отримання підтримки на голову повинні також підготувати документи: довідку про відкриття рахунку, копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року, довідку про відсутність боргу по податках.

Після - подати документи в Мінагрополітики в електронному вигляді на пошту info @ minagro.gov.ua і отримати бюджетні гроші на рахунок в банку.

На розвиток садівництва і виноградарства уряд передбачив 300 млн грн

Щоб отримати 80% компенсації покупки саджанців, потрібно подати заяву в Мінагрополітики і перевірити на сайті міністерства включення заяви до реєстру.

Після - подати документи в районну комісію: право на володіння землею, проектну документацію та сертифікат на саджанці, банківські реквізити і відсутність податкового боргу, розписку про цільове використання грошей, документи про виконання робіт, витрати і заяву на компенсацію.

Компенсація повинна надійти на банківський рахунок після відповідного розпорядження.

На компенсацію покупки с / г техніки вітчизняного виробника передбачено 1 млрд грн

 Щоб отримати компенсацію, потрібно вибрати техніку зі списку на сайті Мінагрополітики. Оплатити її в одному з державних банків, подати в банк заяву і документи, які підтверджують покупку техніки, і отримати компенсацію.

Державні банки, які працюють з наданням підтримки: «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк», «ПриваБанк».

https://biz.censor.net.ua/r3056673

Державна підтримка фермерського сектору

Підтримка тваринництва

Фермерські господарства можуть розраховувати на  фінансову підтримку з боку держави

Урядова програма розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали