Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Інвентаризація незавершеного виробництва

20.09.2017 1826 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як провести та оформити результати інвентаризації незавершеного виробництва (далі – НВ) у рослинництві та тваринництві.

Загалом до НВ належать: продукція (вироби, заготовки, деталі), що не пройшла всіх стадій (фаз, переділів) обробки, передбачених технологічним процесом, а також неукомплектовані вироби, що не пройшли випробувань і технічного приймання.

Згідно з п. 6 П(С)БО 9 для цілей бухобліку НВ у вигляді остаточно необроблених деталей, вузлів, виробів і незакінчених технологічних процесів включається до складу запасів.

До незавершеного виробництва в сільському господарстві відносяться (ст. 6 Методичних рекомендацій, наведених у додатку до листа Мінагрополітики від 04.12.03 р. № 37-27-12/14023, далі – Методрекомендації № 14023; додаток 1 до Методичних рекомендацій, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132):

  • у рослинництві – посіви озимих зернових; посів овочевих культур на зиму; підняття зябу; лущіння стерні (без зяблевої оранки); унесення органічних та мінеральних добрив; снігозатримання (у IV кварталі); посів багаторічних трав навесні та восени звітного року; догляд за парами під ярі культури врожаю майбутнього року; підготовка теплиць та парників;
  • у тваринництві – інкубація яєць (у грудні), перехідні на вирощування в наступному році цьоголітки риби, запаси меду у вуликах.

Ураховуючи особливості НВ в сільському господарстві, пропонується проводити його інвентаризацію перед складанням річного звіту, зокрема НВ рослинництва – на 1 листопада, яєць птиці в інкубаторах – на 1 січня; НВ у рибництві – на дату вилову.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали