Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Державна підтримка фермерського сектору

Редакція

05.04.2018 436 0 1

Мінагрополітики інформує щодо надання державної підтримки фермерського сектору. На це спрямована Програма отримання часткової компенсації (25%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва у 2018 році.

Обов’язкові умови для участі у програмі:

1. 25% компенсація надається за придбання техніки, яка  входить у Перелік вітчизняної техніки та обладнання для АПК, затверджений комісією Мінекономрозвитку. Перелік включає 60 українських заводів-виробників – це майже 2000 одиниць техніки та обладнання. Перелік розміщений за посиланням: http://www.minagro.gov.ua/uk/support_....

2. Купівля та отримання компенсації вартості техніки здійснюється через державні банки та банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі (Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, ПриватБанк)  (далі – Банк).

3. Учасник програми (сільгосптоваровиробник) не повинен бути банкрутом/ не перебувати на стадії ліквідації/ не мати відкритої  справи про банкрутство/не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів  в рамках програми, такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету та часткова компенсація вартості техніки та обладнання не надається протягом трьох років від дати виявлення такого порушення.

4. Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню.

У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

Що потрібно зробити для отримання 25% компенсації

1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнанняhttp://www.minagro.gov.ua/uk/support_...

2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням, яка входить до вказаного Переліку.

3. Відкрити рахунок в одному із державних банків, або банків, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі та здійснити в ньому оплату за техніку чи обладнання.

4. Подати до Банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», та документи, а саме:

- копію платіжного доручення;

- акт приймання-передачі техніки та обладнання;

- свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації);

- довідку, підтверджену Державною фіскальною службою, про відсутність простроченої більше ніж шість місяців заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з інформацією, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом;

- згоду на розкриття Банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані (за формою, встановленою Банком).

Як виплачується часткова компенсація вартості техніки та обладнання

1. Банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.

2. Мінагрополітики формує реєстр сільгосптоваровиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.

3. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти Банку.

4. Банк протягом одного операційного дня перераховує кошти на поточні рахунки учасникам програми.

http://minagro.gov.ua/uk/support_apk

Як аграріям отримати державну підтримку

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали