Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якщо «незалежник» є одночасно підприємцем: що з ЄСВ

Редакція

16.08.2017 236 0 0

ДФС в листі від 04.08.2017 р. № 1503/К/99-99-13-02-01-14/ІПК нагадала, що пунктами 4 і 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закону про ЄСВ) передбачено, що платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, художню, мистецьку, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нота ріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Незалежно від того чи є особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, одночасно підприємцями, вони є платниками єдиного внеску, зобов'язаними сплачувати єдиний внесок та подавати звітність.

Крім того, якщо такі платники не отримували дохід (прибуток) в звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов'язані визначити базу нарахування, але не більшим за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою, ніж розмір мінімального страхового внеску (з п. 2 частини першої статті. 7 Закону про ЄСВ).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали