Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Якщо ціна робіт визначена кошторисом: публічні закупівлі

Мінекономрозвитку у листі від 05.08.2016 № 3302-06/24782-06 роз’яснило особливості здійснення публічних закупівель робіт.

Частиною четвертою ст. 36 Закону України Про публічні закупівлі від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі—Закон) визначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результами аукціону (у т.ч. ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника при застосуванні переговорної процедури.

Однак цей Закон не містить вимоги щодо подання учасником у складі тендерної документації пропозиції розрахунку договірної ціни до проведення електронного аукціону.

Тож, якщо предметом закупівлі є роботи, замовником може бути встановлено вимогу щодо надання учасниками переліку та обсягів робіт у складі своєї тендерної пропозиції відповідно до техспеціфікації, встановленої у тендерній документації, без зазначення вартості окремих складових робіт.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником-переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлювідповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця.

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм ЦКУ та ГКУ з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Якщо робота виконується за кошторисом, складеним підрядником, кошторис набирає чинності і стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником.

Ціна пропозиції переможця торгів є договірною на об’єкт будівництва, яка формується генпідрядникоміз залученням субпідрядних організацій, погоджується із замовником (п. 6.2.4 ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»; далі – ДСТУ).

У той же час, п. 3.15 ДСТУ визначено, що договірна ціна – кошторис, яким визначається вартість робіт,узгоджена сторонами (замовником та підрядником) та обумовлена у договорі підряду.

Отже, оскільки ціна тендерної пропозиції учасника може зменшуватися за результатами електронного аукціону, що призводитиме до необхідності перерахунку учасником кошторису та враховуючи при цьому, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної документації, у випадку закупівлі робіт договірна ціна (кошторис) може погоджуватися сторонами саме під час укладання договору про закупівлю з дотриманням вимог Закону та ЦКУ.

Вищезазначений порядок погодження договірної ціни (кошторису) переможця процедури закупівлі може бути застосований також при закупівлі послуг з поточного ремонту, проектних робіт, інших послуг, вартість яких розраховується згідно з встановленими нормативними документами.

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали