Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що робити, якщо пропали гроші з банківського рахунку

31.08.2016

Останнім часом почастішали випадки, коли кіберзлодії привласнюють собі кошти з рахунків різних компаній за допомогою злому комп'ютера бухгалтерії, на якому встановлена ​​система «клієнт-банк».

Так, нещодавно власник однієї з київських фірм описав в соцмережі ситуацію, коли шахраї намагалися вкрасти 3 млн грн.

В результаті поліція провела обшуки за всіма адресами і виявила цілий IT-центр з комп'ютерами, які щохвилини здійснювали операції по злому бухгалтерських комп'ютерів і виведення грошей з рахунків юридичних осіб по всій Україні.

Випадок повторився відносно недавно, коли з рахунків невеликої друкарні вкрали більше 200 тис. грн. Шахраї до цих пір не знайдені.

Яким чином за пару годин все зароблене вами може зникнути, і яких заходів потрібно вжити в першу чергу, якщо вас зламали?

Подвійна крадіжка

В останній ситуації мало місце не тільки незаконне списання електронних засобів, але і «звичайна» крадіжка зі зломом приміщення. Так, в день, коли кошти з рахунків компанії «випарувалися», прибиральниця побачила, що двері офісу відкрита навстіж. Зайшовши всередину, співробітники компанії виявили пропажу комп'ютерів і планшетів, а також деякої суми готівки. Співробітники викликали поліцію. Поки розбиралися з цією ситуацією, бухгалтерія повідомила, що основний комп'ютер, який підключений до системи «клієнт-банк», став якось дивно працювати, потім «завис» і зовсім відключився. Але оскільки платежі все одно потрібно було проводити, через кілька годин працівники бухгалтерії через інший комп'ютер зайшли в систему «клієнт-банк» і побачили списання з рахунку 238 тис. 450 грн на рахунок якогось ФОП К. у відділенні банку іншого регіону нібито «за насоси високого тиску". Тільки після цього директор компанії звернувся до свого банку з тим, щоб заблокувати «клієнт-банк».

Виходить, що хтось з чужого IP-адреси несанкціоновано зайшов в комп'ютер. О 09:50 гроші пішли, о 09:58 перерахування було завізовано. У банку, куди перевели кошти, директору компанії розповіли, що в касі цього банку ФОП К. зняв гроші трьома сумами: об 11:37 - 177 тис. Грн, о 11:58 - близько 50 тис. Грн і о 12:12 - решту суми (близько 25 тис. грн). Залишок на картці - 1500 грн і 75 грн - він зняв вже в банкоматі.

У тому ж в банку директору компанії показали фотографії людини, який знімав гроші в банкоматі. Як і слід було очікувати, ним виявився зовсім не ФОП К., якому, згідно з даними поліції, 30 років, а інший, літня людина.

Далі банк, в якому обслуговувалася компанія, написав заяву в банк-одержувач про повернення грошей, які були перераховані несанкціонованим шляхом.

Зазвичай після виявлення факту несанкціонованого переказу коштів через систему «клієнт-банк», який був здійснений з зареєстрованого де-небудь IP-адреси, на рахунок іншої фірми співробітники безпеки банку відразу звертаються до своїх колег з проханням терміново заблокувати проплату. Відповідно до встановленої процедури, вони повинні повідомити про подію Національний банк України і Службу безпеки України. Рахунки особи, якій були перераховані гроші, у всіх банках блокуються.

На даний момент відкриті дві кримінальні виробництва, одне з яких - щодо несанкціонованого зняття грошових коштів. Втім, гроші вже зникли, і в компанії спохватилися досить пізно.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали