Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Атестація робочих місць на сільгосппідприємствах

16.05.2018 1418 0 3

Атестація робочих місць та надання пільг: відповіді на актуальні запитання

Акценти статті:

  • в яких випадках проводять атестацію робочого місця;
  • які пільги гарантовано працівникам, що виконують роботи у важких та шкідливих умовах праці;
  • чи треба відображати спецстаж на такій роботі у звітності з ЄСВ.

На сільгосппідприємствах шкідливі та важкі умови праці не рідкість. Проте через специфіку роботи та різноманіття видів робіт з використанням агрохімікатів (пестицидів) незрозуміло, чи обов’язкова атестація робочого місця, для чого вона потрібна і що буде, коли її не провели. Не менш актуальними є й запитання щодо пільгового пенсійного забезпечення, зважаючи на чергову пенсійну реформу, якою нас ощасливив Уряд у жовтні минулого року.

Тож проаналізуємо, які роботи вважаються шкідливими у сільському господарстві, якими нормативними актами це визначено, чи є нині привілеї для працівників, які трудяться у несприятливих умовах, і хто контролює ці питання.

Проведення атестації робочого місця за умовами праці передбачено як один із заходів з охорони праці. Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (ст. 13 Закону від 14.10.92 р. № 2694-ХІІ «Про охорону праці», далі – Закон № 2694).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали