Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Орендна плата власнику земельної ділянки наперед: бухоблік та оподаткування

Сергій Наумов

07.03.2017 1055 0 3

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • про правове підґрунтя орендних платежів за землю, здійснених фізособі наперед;
  • як правильно документувати та обліковувати операції з дострокового погашення зобов’язань сільгосппідприємства перед власниками земельних ділянок;
  • про специфіку оподаткування зазначених операцій.

Частинами чи все одразу?

Відповідно до ст. 21 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161) орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Законодавством, зокрема Податковим кодексом (далі – ПК), чітко визначається лише розмір і строки внесення орендної плати за оренду земель державної і комунальної власності.

Щодо приватних земель, то тут форма (натуральна чи грошова), розмір (фіксована чи залежно від нормативної грошової оцінки земель, умови її індексації), а також строки здійснення орендних платежів підлягають урегулюванню за згодою сторін у договорі оренди земельної ділянки. Його укладають обов'язково в письмовій формі (типову форму затверджено постановою КМУ від 03.03.04 р. № 220), а за бажанням однієї зі сторін – нотаріально посвідчують. Набуває чинності він після держреєстрації (ст. 18 Закону № 161).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали