Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Орендна плата 1 грн. як індексувати

05.07.2018

Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулюються Законом України «Про оренду державного та комунального майна».


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.04.2018 р. № 10-16-7329

Щодо індексації орендної плати

Відповідно до звернення <...> у Фонді державного майна України опрацьовано листи <...> та в межах повноважень повідомляємо.

Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулюються Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

Частиною другою статті 19 зазначеного Закону встановлено, що методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України.

Абзацом першим пункту 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 року № 786 (далі - Методика), визначено перелік потенційних орендарів, яким передбачена річна орендна плата в розмірі 1 грн за договорами оренди державного майна, зокрема, укладеними бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету.

Відповідно до вимог абзацу п'ятого пункту 10 Методики індексація річної орендної плати для таких орендарів проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.

Відповідно до абзацу першого пункту 2 Методики розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

Строки внесення орендної плати визначаються у договорі відповідно до частини третьої статті 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Якщо розмір орендної плати за договором оренди становить 1 грн на рік, то це означає, що орендар зобов'язаний сплатити 1 грн саме за рік користування майном згідно з договором оренди.

Таким чином, залежно від строків внесення орендної плати, обумовлених договором оренди, для проведення індексації орендної плати відповідно до вимог абзацу п'ятого пункту 10 Методики розраховується річний індекс інфляції за рік фактичного користування майном.

Так, якщо договір укладено з 03.03.2017 р., то орендар за період з 03.03.2017 р. по 02.03.2018 р. сплачує 1 грн орендної плати. У подальшому нараховується орендна плата за період користування (з 03.03.2018 р. по 02.03.2019 р.) в розмірі 1 грн з урахуванням індексів інфляції за період з 03.03.2018 р. по 02.03.2019 р.

В. о. Голови Фонду

Д. Парфененко

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали