Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Агро-новини

10.03.2016

Фермери хочуть вийти на акцію протесту 15 березня

Чергова акція протесту фермерів і приватних землевласників України відбудеться 15 березня, про це повідомляє прес-служба Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) «Відродження Полтавщини».

На цей день у Києві заплановано акцію протесту із вимогами:

1. Податкова політика:

Негайне прийняття законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгосптоваровиробників».

2. Земельна політика:

Недопущення оголошеного прем’єр-міністром продажу 1 млн га земель державної власності; усунення корупції у сфері землекористування; виступ проти запровадження 8% орендної плати за користування землями державної власності, рейдерства та інших правопорушень.

Треба переходити на промислове насінництво у картоплярстві

Основна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу. Треба переходити на промислове насінництво, на промислове вирощування насіннєвої картоплі, товарної картоплі, і це здешевить ціну одного та іншого, про це Кurkul.com сказала доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Інституту проблем картоплярства північно-східного регіону України у складі Сумського національного аграрного університету (СНАУ) Неллі Кожушко.

За її словами, основна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу, перш за все у Сумській області. Створено багато сортів, 174 сорти занесені до реєстру, з них 67 – української селекції. Однак, всю Сумську область аграрний університет не може забезпечити насіннєвим матеріалом.

«У нас немає такої технічної бази та і сам університет є неприбутковою організацією. Ми зараз шукаємо зв'язки з виробниками картоплі, які б взяли на себе витрати саме з насінництва картоплі. Ось це ось завдання №1. Сорт без насінництва — мертвий», — повідомила вона.

Також додала, що тенденція до розпорошеності виробників у галузі картоплярства почала даватися у знаки з 1990 р., коли розпався СРСР і виробників кинули напризволяще. Кожен шукав собі шлях для виживання. У першу чергу, фермери. Багато хто почав займатися картоплярством. На 1990-1991 р. фермерських господарств було 99%.

«Зараз уже звучить цифра 94-93%. Але я думаю, на перспективу піде лінія укрупнення», — додала вона.

Ціни на зерно прискорили падіння

З початком весни ціни на зерно прискорили падіння, повідомляє Finnews.

На минулому тижні, з початком календарної весни та активізацією підготовки до посівної, прискорилося падіння цін на зерно.

 «Спадаюча тенденція на внутрішньому зерновому ринку починає набирати силу», - заявив генеральний директор ТОВ «ПроЗерно» Володимир Петриченко.

На попередньому тижні пшениця 3-го класу подешевшала на 50 грн/т, то на минулому тижні падіння прискорилося до 120 грн, відповідно ціна склала 4180 грн/т. Середня ціна цієї пшениці у березні 2015 р. складала 4350 грн.

Але найбільше падіння цін на минулому тижні зафіксоване на пшеницю 5 класу – одразу на 210 грн (до 3810 грн/т).

На ринку круп триває серйозне зростання цін на гречку. За тиждень оптова ціна на цю крупу виросла на 1% на 25 грн/т і досягла 6100 грн. У березні 2015 р. середня ціна цієї крупи складала 6200 грн/т.

Оптові партії рису за тиждень подешевшали на 90 грн, до 4320 грн/т. У березні 2015 р. 1 т рису коштувала у середньому 4350 грн.

Джерело: http://teren.in.ua/article/ahronovyny...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали