• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Сохранение среднего заработка в случае перевода

21.01.2020 197 0 0

В случае перевода работника на другую постоянную нижеоплачиваемую работу в течение двух недель со дня перевода работнику производится доплата к заработной плате на новой работе с таким расчетом, чтобы она вместе с заработком на новой работе равнялась среднему заработку на предыдущий


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.11.2019 р. № 1707/0/206-19

Щодо поняття «нижчеоплачувана посада»

Директорат норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики розглянув ваш лист стосовно деяких питань оплати праці та в межах компетенції повідомляє.

Згідно з частиною першою статті 114 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Збереження середнього заробітку означає, що протягом двох тижнів з дня переведення працівникові провадиться доплата до заробітної плати на новій роботі з таким розрахунком, щоб вона разом із заробітком на новій роботі дорівнювала середньому заробітку на попередній роботі.

При цьому заробітна плата враховується із урахуванням усіх її складових, передбачених статтею 2 Закону України «Про оплату праці».

Отже, у випадку, коли у результаті вищезазначеного переведення працівника зменшується його заробіток, провадиться доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох тижнів з дня переведення. Доплата провадиться з таким розрахунком, щоб разом з заробітною платою (з урахуванням її складових: тарифна ставка, доплати, надбавки, премія тощо) на новому робочому місці працівник одержував оплату у розмірі, не меншому середньої заробітної плати на попередній роботі.

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

Керівник експертної групи з
питань оплати праці в
бюджетній сфері та грошового
забезпечення Директорату норм
та стандартів гідної праці

А. Литвин
 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы