• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Оплачивают ли полноценно больничный работнику, который увольняется

05.01.2021 113 0 0

В случае, когда работник уволен в период первых 5 дней временной нетрудоспособности, за счет работодателя оплачивают дни временной нетрудоспособности, приходящиеся на период пребывания в трудовых отношениях, а начиная с 6-ого дня нетрудоспособности за весь период до восстановления трудоспособности предоставляют пособие по временной нетрудоспособности за счет средств Фонда соцстраха


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.12.2020 р. № 11599/0/290-20/45

Щодо оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності у разі звільнення працівника

Управління нагляду Міністерства соціальної політики розглянуло лист та повідомляє.

Статтею 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) встановлено право застрахованих осіб на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення).

Відповідно до статті 22 Закону допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком па виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування України (далі - Фонд) застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця відповідно до Порядку оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 440 (далі - Порядок).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (стаття 31 Закону та пункт 3 Порядку).

Слід зазначити, що Порядок не містить положення щодо оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, на відміну від того, як це передбачено у разі надання допомоги по тимчасовій непрацездатності починаючи з шостого дня непрацездатності за рахунок коштів Фонду.

Отже, у разі коли працівник звільнений у період перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, за рахунок коштів роботодавця оплачуються дні тимчасової непрацездатності, які припадають на період перебування у трудових відносинах, а починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності надається допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду.

Водночас повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Начальник Управління нагляду

М. Зацерковний

Комментарии к материалу

Лучшие материалы