Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Інвалютне цільове фінансування: чи є місце курсовим різницям?

27.06.2024

У чому проблема? Отримуючи грант чи інше фінансування на певні від нерезидента в іноземній валюті, підприємство зазвичай відображає його як цільове фінансування – за кредитом рахунку 48 «Цільове фінансування та цільові надходження». І в цій ситуації бухгалтерові треба поєднати два різних набори правил, які регламентують відображення в обліку господарських операцій: отримання коштів цільового фінансування та інвалютні надходження.У бухгалтера виникають запитання:

  1. Які правила обліку цільового фінансування та інвалютних надходжень треба знати?
  2. Як їх поєднати?
  3. Що робити, зокрема, з курсовими різницями? Їх також треба відображати на рахунку 48 чи, як завжди, на прибутково-витратних рахунках?
  4. Чи матиме підприємство якісь ризики через те, що неправильно відобразить у бухобліку цільове фінансування, отримане в іноземній валюті?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
30.12.2021
Імпортні товари: як визначити дату оприбуткування
У чому проблема? Вартість імпортних товарів залежить від дати їх оприбуткування в бухобліку. Адже в «постоплатному» варіанті саме на цю дату визначають курс Нацбанку, за яким перераховують вартість товарів в інвалюті. На жаль, в НП(С)БО немає чітких критеріїв, за якими необхідно визначат...