Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Законопроект щодо реформи містобудування готується до другого читання

27.10.2021 82 0 0

До другого читання готується один із ключових законопроектів реформи містобудування — № 5655. Наразі у Комітеті ведеться робота над внесенням необхідних правок. Про це під час прес-конференції «Екватор реформи містобудування: актуальна ситуація та перспективи» повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. Очікується, що Верховна рада розгляне документ незабаром.

«Реформа містобудування базується на трьох ключових принципах:

  • цифровізація;
  • жорсткий контроль за незаконними забудовами;
  • підвищення відповідальності за порушення у будівельній сфері всіх учасників процесу.

Також триває робота над осучасненням державних будівельних норм. Водночас одним із ключових законопроектів реформи є № 5655 — документ наразі готується до другого читання у Верховній Раді. Триває внесення поправок, які дозволять отримати максимально якісний документ», — наголосила Наталія Козловська.

Заступник Міністра зауважила, що фахівці НАЗК також вже надали рекомендації щодо вдосконалення законопроекту.

«Ми продовжуємо співпрацю з профільним комітетом Парламенту, аби зробити цей законопроект максимально прозорим. НАЗК рекомендувала внести правки у 5 пунктів, усі вони обов’язково будуть враховані. Водночас, триває максимальна цифровізація процесів у будівельній сфері», — зазначила Наталія Козловська.

Народна депутатка і голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування Олена Шуляк, додала: «Розробка законопроекту пройшла великий шлях, попереду — доопрацювання до другого читання. Зокрема, внесення правок, на які звернуло увагу НАЗК. Для нас було важливо, щоб проект опрацювали фахівці із запобігання корупції, аби забезпечити максимальну прозорість усіх процесів. Усі зауваження будуть враховані».

У заході взяли участь представники чотирьох міністерств: заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб, заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов, заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм та заступниця голови комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Нагадаємо, з 15 вересня припинила роботу Державна архітектурно-будівельна інспекція, а з 16 вересня розпочав роботу новий орган — Державна інспекція архітектури та містобудування.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали