• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заблоковані ПН/РК - що робити в 2018 році

Редакція

11.01.2018 14205 0 4

Зміни, внесені до Податкового кодексу порадували підприємців хоч якоюсь віддушиною, але life is life. Обіцянка розблокувати податкові накладні так і залишилася номінальною. Нардепи звернулися із запитом до ДФС і в той же день з'явилося перше після святкове роз'яснення.

Що робити бухгалтеру в світлі податкових змін, і як вони будуть реалізовані?

Отже, в зв'язку з набранням чинності Законом України від 7 грудня 2017 № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році» (далі - Закон № 2245) податкові накладні / розрахунки коригування, реєстрація яких в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПКУ з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 2245 (з 1 грудня 2017 по 30 грудня 2017 включно) і по яких платником податку після 1 грудня 2017 представлені пояснення та копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу, реєструються в Реєстрі в порядку, що діяв до набрання чинності Законом № 2245 (до 31 грудня 2017 року) про призупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Пояснення і копії документів в податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких в Реєстрі зупинена до 1 грудня 2017 року, платниками не подаються.(так зазначає ДФС, але ми рекомендуємо роздруковувати і подавати в письмовому вигляді).

Також, у зв'язку з виключенням Законом № 2245 пункту 74.2 статті 74 Кодексу, починаючи з 31 грудня 2017 р. Таблиця даних платника податків, який є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (зі змінами), в ДФС не подається (підкреслюємо - ця позиція не єдино правильна, читайте ниже думку експерта).

Проблемні ситуації з реєстрацією РК: три практичних рішення

Терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі

Щодо коригування податкового кредиту в податковій декларації з ПДВ

РК до ПН, складена без факту здійснення господарської операції не відбивається в декларації

Складання розрахунку коригування, якщо ПН складена двічі в одну поставку

Реєстрація ПН була зупинена: зменшувати податковий кредит?

Незважаючи на норми Закону від 7 грудня 2017 року N 2245-VІІІ про припинення блокування податкових накладних та обов'язки податкових органів зареєструвати заблоковані раніше податкові накладні, багато податкові накладні залишилися заблокованими після 2 січня 2018 року, не дивлячись на те, що виконані всі необхідні законом умовах. Що робити в цьому випадку підприємству?

Відмовили в реєстрації ПН: як подати скаргу бізнес-омбудсмена?

Застосування штрафів за порушення терміну реєстрації ПН

Оскарження про відмову в реєстрації податкових накладних в одній заяві

Ми надали вам останні роз'яснення податкової а також наші рекомендації з аналітикою, але не можемо залишити без уваги ще одну думку експерта Tery Tavrenko, яке, сподіваємося, допоможе вам  чітко прояснити ситуацію.

Всі теми Марафону Головний бухгалтер і безпека бізнесу

Читайте також:

Як у 2018 році будуть блокувати податкові накладні

  

 

 

 

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали