Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Набув чинності закон про зміни у податковому законодавстві

28.02.2020 645 0 0

27 лютого 2020 року набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 465-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Закон передбачає, що податки сплачуються там, де підприємці заробляють; за умови продажу українських активів в «офшорах», податок сплачується в Україні; припиняє схему виводу капіталу через укладення контрактів із закордоном; значно пом’якшені штрафні санкції для вітчизняних підприємців і полегшується процедура оскарження дій податкової.

Законом внесено зміни до 12 законодавчих актів, зокрема, до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо приведення у відповідність до діючого законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ.

Зміни також стосуються уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску, внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених Законом; Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо уточнення формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації.

Законом також внесено зміни до ще 63 законодавчих актів України, якими передбачається узгодити питання розподілу повноважень між органами податкової та органами митної служби та якими чітко визначено, що контролюючий орган – це орган, який визначений Податковим кодексом України.

Законом також пропонується більш точно визначити механізм адміністрування і механізм оскарження рішень з донарахування ЄСВ.

ukrainepravo.com

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали