Верховний Суд України висловився про договір позики
15.04.2016 289 0 0
Постановою від 30.03.16 р, прийнятим у справі № 6-107цс16, Верховний Суд поповнив базу правовим висновків про визнання переважного права купівлі приміщення.
Згідно ст.827 ЦК за договором позики одна сторона безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні річ для користування протягом встановленого строку. Якщо сторони не визначили строку користування річчю, він встановлюється з метою користування нею (ст.831 ЦК).
За своєю правовою природою договір позики в силу безоплатного характеру не є договором оренди, але до нього застосовуються положення кодексу про найм (оренду), в тому числі положення ст.777 ГК.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.778 ГК, якщо в результаті поліпшення, зробленого за згодою наймодавця, створена нова річ, наймач стає її співвласником. Частка наймача у праві власності відповідає вартості його витрат на поліпшення речі, якщо інше не встановлено договором або законом.
На підставі ч.1 ст.362 Кодексу в разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах.
Джерело: http://zib.com.ua/ru/122963-verhovniy...
Коментарі до матеріалу