У закон про судоустрій внесуть антикорупційні зміни
20.12.2017 112 0 0
У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону №7388. Він підготовлений з метою приведення положень Закону «Про судоустрій і статус суддів» у відповідність до Закону України «Про запобігання корупції», уніфікації їх норм і усунення дублювання.
Деякі ЗМІ порахували, що змінами пропонується виключити з переліку обов'язків суддів подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Однак це не відповідає дійсності.
Так, в ст. 56 Закону пропонується вказати, що на суддів поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно, цим Законом особи, зазначені в пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, в пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (електронну декларацію).
У число цих осіб входять судді, судді КСУ, члени, інспектори Вищої ради правосуддя, посадові особи секретаріату ВСП, члени, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, службові особи секретаріату цієї Комісії, посадові особи Державної судової адміністрації України, присяжні (під час виконання ними обов'язків в суді).
Крім того уточнено, що є істотним дисциплінарним проступком чи грубою зневагою обов'язками судді, несумісними зі статусом судді або демонструють його невідповідність займаній посаді. Таким може бути визнано, зокрема, те, що стосовно судді вступило в законну силу рішення суду, яким його притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення і накладено стягнення у вигляді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Ця норма пропонується на заміну чинної формулювання: «Суддя визнаний судом винним в скоєнні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією».
Також пропонується змінити формулювання щодо заборони певним особам бути членами Громадської ради доброчесності. Так, ними не можуть бути особи, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за вчинення адміністративного правопорушення.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу