Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В Україні планують посилити відповідальність за адмінправопорушення проти довкілля

13.10.2021 84 0 0

Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, в частині посилення відповідальності у сфері охорони природи та використання природних ресурсів.

Більшість статей Кодексу у сфері охорони довкілля не змінювались з 1997 року. Вони не відповідають сучасним реаліям, а незначний розмір санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства не дозволяє забезпечити належний рівень захисту довкілля.

Тому Міндовкілля спільно з правоохоронними органами напрацювали відповідні зміни.

Пропонується у низці статей збільшити штрафи у 8-10 разів. А також доповнити Кодекс ще двома новими:

  • стаття 561 «Знищення та пошкодження межових, інформаційних та охоронних знаків, квартальних та ділянкових стовпів, протипожежних та природоохоронних аншлагів, шлагбаумів на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду»;
  • стаття 18857 «Невиконання законних вимог та приписів посадових осіб служби державної охорони природно-заповідного фонду України».

Прийняття законопроєкту також:

  • підвищить відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень у межах територій та об’єктів ПЗФ;
  • дасть можливість працівникам служби державної охорони ПЗФ складати протоколи про адміністративні правопорушення за більшою кількістю видів порушень;
  • встановлює відповідальність за невиконання приписів працівників служби державної охорони ПЗФ про усунення виявлених порушень.

mepr.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали