Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні можуть спростити будівництво: хто виграє від зміни законів

27.02.2017

В українському парламенті вже працюють над урядовим законопроектом про зміну умов ведення будівництва в Україні (№ 5587). Парламентський комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, на цьому тижні розглянула документ.

Комітет за підсумками обговорення рекомендує Раді включити документ до порядку денного шостої сесії і за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу з комітетськими поправками. Виправлення прибирають з документа норми, які вже містяться в законодавстві України.

Документ покликаний врегулювати вимоги до ведення будівельної діяльності в Україні. Зміни, згідно з проектом, будуть вноситися в різні закони України, в тому числі про архітектурну і про містобудівної діяльності.

Проектування будівель хочуть довіряти тільки людям з профільною освітою.

Ключові новації і факти:

Кваліфікаційний сертифікат і допуск на будівельний ринок зможуть отримати тільки архітектори (інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду, експерти з перевірки проектних рішень і креслень тощо) з вищою профільною освітою. Скасовується необхідність отримувати технічні умови від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Кабінет Міністрів отримає повноваження встановлювати перелік об'єктів, будівництво яких не потребує дозвільних механізмів та прийняття в експлуатацію.

Вводиться єдине поняття «замовник», права якого будуть надані тільки особі, яка має зареєстровані права на земельну ділянку під забудову. Аналітики також виділили плюси та мінуси документа.

Позитивні риси законопроекту:

Обов'язкова кваліфікація кадрів забезпечить більшу якість, надійність і безпека побудованих об'єктів.

Українське законодавство узгоджується з міжнародними стандартами регулювання будівельної діяльності.

Спрощує процедури для здійснення будівельної діяльності, і закриває шляху для індивідуальних домовленостей» (корупції).

Дозволить підвищити позиції України в рейтингу Doing Business по компоненту «Отримання дозволів на будівництво».

Скасування вимоги щодо забезпечення нових будинків телефонного та радиосвязьюПозволяет врегулювати будівництво у зоні бойових дій.

Негативні риси законопроекту:

Необхідність врегулювати питання визначення рівня вищої освіти для виконавців архітектурних робіт. З тексту законопроекту незрозуміло, чи буде допущений до сертифікації бакалавр.

Відсутність врегулювання питання про використання раніше отриманих сертифікатів особами, які не мають вищої освіти. Наприклад, необхідно встановити правило про анулювання сертифікатів особам, які не мають вищої профільної освіти.

Відсутність чіткого обмежувального переліку будівельних робіт, не потребують дозвільних документів на їх виконання, створює ризики корупції.

Відсутність вимоги статистичної звітності про прийняття в експлуатацію завершених об'єктів будівництва.

Потребує вдосконалення контролю за саморегульованими організаціями.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
30.06.2025
Планують оновити пруденційні нормативи кредитних спілок
Проєкт передбачає обмеження щодо валютного ризику та вимоги до системи управління валютними ризиками для об’єднаних кредитних спілок; уточнення щодо порядку визначення розміру пруденційних нормативів для всіх кредитних спілок. Національний банк пропонує для обговорення проєкт постанови, якою б...
30.06.2025
Планують зміни до порядку безготівкових розрахунків в національній валюті користувачів платіжних послуг
Зміни сприятимуть підвищенню прозорості взаємовідносин між надавачами платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку та їхніми користувачами, а також подальшому розвитку платіжного ринку, його наближенню до європейських стандартів. Більше за темою: Готівкові розрахунки: коли діють обмеж...
30.06.2025
Розпочалося обговорення змін до окремих нормативно-правових актів з питань готівкового обігу
Національний банк України пропонує актуалізувати окремі нормативно-правові акти з питань готівкового обігу. Більше за темою: Готівкові розрахунки: коли діють обмеження та як їх не порушити? Національний банк пропонує актуалізувати окремі нормативно-правові акти з питань готівкового обігу, зокр...
Кращі матеріали