Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Страховикам доведеться розкривати у звітності більше даних

03.11.2016

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання ринку фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) розширила перелік інформації, необхідної для розкриття страховими компаніями в регуляторній звітності, зокрема даними про якість активів і розміщенні коштів страхових резервів.

Комісія на засіданні 1 листопада 2016 року схвалила доопрацьований проект розпорядження "Про затвердження змін до Порядку складання звітних даних страховиків" і оприлюднила його на своєму сайті.

Згідно з документом, страховикам необхідно вказувати в пояснювальній записці до звітних даних інформацію про порядок і методи формування страхових резервів, про частку перестраховиків у страхових резервах, методах перевірки адекватності зобов'язань.

Також потрібно надавати пояснення щодо перевищення частки страхових платежів, належних перестраховикам, над загальним обсягом страхових платежів за звітний період і щодо перевищення частки страхових виплат, компенсованих перестраховиками, над загальним обсягом сплачених страхових відшкодувань. Необхідно надавати детальну інформацію про наявність обмежень щодо володіння активами, про отримання кредитів або інших позик (у разі наявності) та надання позик і фінансової допомоги.

Крім того, розкриттю підлягає інформація про потенційні зобов'язання страховика: розгляд справ в суді, можливість виникнення податкових зобов'язань, зобов'язання по капітальних вкладеннях, безвідкличні зобов'язання з оренди, безвідкличні позабалансові зобов'язання (гарантії, поручительства за третіх осіб та інші). Також потрібно вказувати інформацію про операції з активами, що призвели до зміни їх обсягів або структури на 10% і більше, про коригування звітності, про наявність судових позовів щодо виконання СК своїх зобов'язань за договорами страхування (перестрахування).

У річній звітності необхідно додатково розкривати дані про забезпечення безперервної діяльності компанії, корпоративне управління, її засновників і участі в інших фінустановах, приналежності до фінансової групи, інформацію про систему управління ризиками, результати стрес-тестування звітності, управлінні капіталом, внутрішній аудит, про події після дати балансу, про особу, який здійснював актуарні розрахунки, іншу звітність.

Разом з річною звітністю представляється звіт актуарія зі страхування життя або за видами страхування іншими, ніж страхування життя.

Крім того, повинні надаватися дані про дотримання нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій, а також про інші показники і вимоги, що обмежують ризики по операціях з фінансовими активами.

Згідно з документом, аудитор підтверджує достовірність і повноту річної фінансової звітності СК, річної консолідованої фінзвітності (якщо вона складається відповідно до законодавства), а також впевненість у річних звітних даних компанії щодо здійснення страхової діяльності.

Джерело: http://delo.ua/finance/strahovschikam...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Документи, які набули чинності з 5 по 11 травня 2025 року
Указ Президента від 15.04.2025 № 236/2025 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» Закон України від 08.10.2024 № 3992-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової...
09.05.2025
Зміни в законодавстві з 5 по 9 травня 2025 року
Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації КМУ вніс зміни до постанови КМУ від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». До Порядку надання робо...
09.05.2025
НБУ відновлює окремі вимоги щодо оцінки банками кредитного ризику
Відновлення зазначених вимог є своєчасним з огляду на тривале економічне відновлення і потребу в підвищенні стійкості сектору для активнішого кредитування економіки надалі. Національний банк у межах реалізації цілей, визначених Стратегією НБУ та Стратегією з розвитку кредитування, продовжує поступов...
Кращі матеріали