Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розмитнення авто за новою системою в Дії: комітет підтримав відповідні законопроекти

03.02.2023 86 0 0

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроекти № 7466 та №7468. Після доопрацювання та ухвалення цих законопроектів подати декларацію для розмитнення авто та здійснити всі платежі можна буде в Дії. У кілька кліків і за новою системою розрахунку.

Разом з Державною митною службою та за підтримки партнерів активно працюємо над цифровізацією митної сфери. На першому етапі – розробка законодавчої бази, яка унормує процес розмитнення авто за новою системою. Напередодні ми збирали фідбек українців щодо нової формули розрахунку. Понад 90% відзначили зміни як позитивні.

Згідно з реформою митної сфери розрахунок ціни розмитнення відбуватиметься лише за сталими характеристиками авто: рік виготовлення авто, тип двигуна, його об'єм, ексклюзивність. На відміну від активної формули, вартість авто враховуватися не буде.

Окрім цього, планується, що розмитнити авто можна буде в Дії. Просто в застосунку ви зможете ввести дані автомобіля, автоматично розрахувати вартість розмитнення, сплатити і швидше пройти митний контроль. У такий спосіб це мінімізує людський фактор, щоб уникнути можливих корупційних схем на митниці.

Послугу реалізують Міністерство цифрової трансформації та Державна митна служба за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали