Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уряд розширює напрями держпідтримки агровиробників

28.03.2022 128 0 0

Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на офіційному сайті відомства (minagro.gov.ua), урядом буде запроваджено механізм надання державних гарантій сільгосптоваровиробникам у вигляді компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами.

Компенсацію отримають виключно малі та середні агровиробники з оборотом не більше ніж 20 млн євро на рік, які оброблюють до 10 000 га. Максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить 50 млн грн. Компенсація надається для провадження сільгоспдіяльності (посівної) на період дії воєнного стану.

Для отримання фінансування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі від 24.06.2004 № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України». Такими є юрособи незалежно від організаційно-правової форми або фізособи-підприємці, основною діяльністю яких є виробництво сільгосппродукції та/або розведення, вирощування, вилов риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її перероблення на власних чи орендованих потужностях, у тому числі самостійно виробленої сировини на давальницьких умовах, а також здійснення операцій з її постачання. Причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг у такій діяльності становить не менше ніж 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних
податкових періодів сукупно.

Строк дії кредиту – 6 місяців. Максимальний розмір компенсації – до 80 %.

Для отримання компенсації заявникам cлід звертатися до фінустанови, яка їх обслуговувала.

Також міністр повідомляє про спрощення процедур та полегшення посівної кампанії:

  • для забезпечення сільгоспвиробників насінням для посівної в Україні на час воєнного стану скасовано додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;
  • на період воєнного стану дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації;
  • запущено аграрну платформу Міністерства для збирання актуальних потреб аграріїв під посівну
  • в режимі реального часу – https://agrostatus.org;
  • створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану – https://prodsafety.org.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали