Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Права інвесторів житлового будівництва будуть надійно захищені

Редакція

08.02.2017 474 0 0

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 6033 "Про захист прав інвесторів житлового будівництва та врегулювання зобов'язань відносно довгобудів".

Законопроектом пропонується запровадити певні правові, фінансові та організаційні заходи, вжиття яких призведе до ефективної реалізації наявних повноважень виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад в сфері організації роботи, пов'язаної із завершенням будівництва житлових будинків, які мають ознаки довгобудів. 

Законопроект передбачає, що за власною ініціативою або за заявою власника майнових прав на незавершений будівництвом об’єкт, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад створюють щодо кожного об’єкта, який має ознаки довгобуду, спеціальну тимчасову комісію з врегулювання зобов’язань відносно довгобуду.

Відповідно до законопроекту, врегулювання зобов’язань відносно довгобуду може бути здійснено в наступному порядку:

1) надання замовнику будівництва додаткового строку для завершення будівництва об’єкта;

2) прийняття спеціальною тимчасовою комісією рішення про доцільність врегулювання зобов’язань відносно довгобуду в один із таких способів:

- шляхом передачі прав на довгобуд житлово-будівельному кооперативу, створеному власниками майнових прав, вимоги яких внесені до реєстру прав на довгобуд;

- шляхом переведення прав та обов’язків відносно довгобуду на конкурсного замовника;

- шляхом продажу довгобуду з відкритих торгів.

Законопроектом передбачено, що врегулювання зобов’язань шляхом переведення прав та обов’язків відносно довгобуду на конкурсного замовника може бути здійснено у разі, якщо житлово-будівельний кооператив не створено протягом визначеного законопроектом строку, а врегулювання зобов’язань шляхом продажу довгобуду з відкритих торгів може бути здійснено лише у випадку якщо конкурс з відбору замовників з метою врегулювання зобов'язань шляхом передачі прав та обов’язків відносно довгобуду визнаний таким, що не відбувся.

В першу чергу законопроект спрямований на створення додаткових можливостей для власників майнових прав на отримання раніше замовленого об’єкту нерухомого майна.

    З метою заохочення забудовників до участі у конкурсі на право завершення будівництва об’єкту нерухомого майна запроваджується розрахунковий коефіцієнт, на який зменшується як площа фактично оплачених власниками майнових прав квадратних метрів нерухомого майна за інвестиційними договорами, так і розмір забезпечення за зобов’язаннями перед забезпеченими кредиторами (за договорами застави, іпотеки).

Розмір розрахункового коефіцієнту зазначається учасником у конкурсній пропозиції, але не може бути меншим ніж 0,3. 

Переможцем конкурсу визнається особа, конкурсна пропозиція якої передбачає переведення на конкурсного замовника найбільшого обсягу зобов’язань з передачі об’єктів нерухомості власникам майнових прав на довгобуд без додаткової оплати.

Конкурсний замовник зобов’язаний забезпечити можливість придбання власниками майнових прав додаткових вимірних одиниць в об’єкті будівництва за ціною, що не перевищує розрахункову вартість вимірної одиниці об’єкта нерухомості, зазначену ним у відповідній конкурсній пропозиції.

За наслідками вжитих заходів щодо визначення способу врегулювання зобов’язань відносно довгобуду, спеціальною тимчасовою комісією складається план врегулювання зобов’язань відносно довгобуду, який затверджується господарським судом за місцезнаходженням довгобуду на підставі заяви виконавчого комітету відповідної сільської, селищної, міської ради.

Ухвала господарського суду про затвердження плану врегулювання зобов’язань відносно довгобуду є підставою для проведення державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва та внесення змін до відомостей про обтяження майнових прав на такий об’єкт.

Законопроектом пропонується визначити строк дії Закону України «Про захист прав інвесторів житлового будівництва та врегулювання зобов’язань відносно довгобудів» протягом десяти років з дати набрання ним чинності.

Законопроект також передбачає звільнення від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту замовників у разі будівництва об'єктів, зобов’язання щодо яких були врегульовані шляхом переведення прав та обов’язків відносно довгобуду із застосуванням процедур, передбачених Законом України «Про захист прав інвесторів житлового будівництва та врегулювання зобов’язань відносно довгобудів».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали