Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Основні новели проекту закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»

Редакція

08.02.2018 1309 0 0

Верховна Рада 6 лютого ухвалила законопроект «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» №4666. У другому читанні за нього проголосували 285 народних депутатів.

У підсумку, прийнята парламентом редакція законопроект №4666 передбачає цілий ряд новел:

1. Кількість учасників товариства не обмежується. На думку авторів законопроекту, це дозволить, з одного боку, збільшити при необхідності число членів суспільства. З іншого боку - активні члени суспільства зможуть викупити частки тих, хто практично не бере участі в діяльності товариства і, таким чином, оптимізувати кількість його членів.

2. Конкретизуються права учасників товариства. Наприклад, тепер вони зможуть без зволікання отримувати доступ до інформації про господарську діяльність товариства.

3. Учасники товариства укладатимуть корпоративні договори, що, за задумом авторів законопроекту, має виключити можливість захоплення управління товариства будь-якої однієї групою його членів.

4. Інформацію про розмір статутного капіталу, список учасників товариства і навіть його місцезнаходження тепер не обов'язково закріплювати в статуті товариства.

5. Посилюється відповідальність за несвоєчасне внесення вкладу з моменту реєстрації товариства, аж до позбавлення учасника товариства його частки в організації.

6. Збільшення статутного капіталу товариства можливо тільки після внесення усіма учасниками суспільства своїх вкладів в повному обсязі.

7. При збільшенні статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку складу учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток залишаються незмінними. Це, за задумом авторів, має захистити права міноритарних учасників.

8. У разі виходу учасника зі складу членів суспільства він, тим не менш, має право ознайомитися з будь-якими документами суспільства, щоб визначити вартість своєї частки на момент виходу з товариства.

9. Збори учасників товариства може бути скликано відповідно до статуту та з ініціативи виконавчого органу товариства, на вимогу наглядової ради або учасників, які володіють від 10% статутного капіталу.

10. Загальні збори не зможе прийняти рішення про розподіл прибутку, якщо суспільство має зобов'язання з виплати учасникам, які або вийшли з товариства або були виключені. Це, за задумом авторів, не дозволить вилучити активи товариства під приводом виплати прибутку.

11. Дивіденди не виплачуватимуться учаснику, який в повному обсязі вніс вклад.

12. У разі різкого (на 50%) зменшення вартості чистих активів товариства, що свідчить про спіткало суспільство кризі, виконавчий орган товариства зобов'язаний скликати загальні збори.

13. Члени виконавчого органу товариства за відмову або зволікання зі скликанням суспільства несуть субсидіарну відповідальність за свої дії.

Джерело: http://sud.ua/ru/news/laws/114686-osn...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали