Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нова форма платіжного доручення – із 13 січня

12.11.2019 5194 0 1


НБУ оновлює вимоги, за якими заповнюють реквізити розрахункових документів. 

У розрахункових документах на переказ коштів буде виключено реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію. Це дозволить уникнути дублювання реквізитів.

Також маємо й оновлену форму платіжного доручення, в якому відсутній реквізит «Код банку» та збільшено поле для номеру рахунку. Маємо й нові указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів.

Крім того передбачено, що чекодавець подає до банку-емітента платіжне доручення на переказ коштів на аналітичний рахунок «Розрахунки чеками» (фізособа має право вносити суму готівкою) та заяву про видачу чекової книжки (чека). Форму заяви про видачу чекової книжки (чека) установлюють внутрішніми правилами банку. Також оформлюють та отримують чекову книжку (чек) згідно з внутрішніми правилами банку. Не дозволено вносити до чекувиправлень та використовувати замість підпису факсиміле.

Банки України матимуть право до 31.12.2020 р. приймати до виконання розрахункові чеки, у бланках яких зазначено реквізит «Код банку», тобто за попередньою формою.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління НБУ від 06.11.2019 р. № 127, яка набирає чинності з 13.01.2020 р.

www.bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали