НАЗК визначило механізм контролю та повної перевірки декларацій чиновників
17.02.2017 213 0 0
НАЗК прийняло рішення від 10.02.17 р. № 56 "Про затвердження Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
Цей Порядок визначає механізм проведення Національним агентством з питань запобігання корупції контролю та повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 48 та 50 Закону "Про запобігання корупції".
Національне агентство проводить щодо декларацій такі види контролю:
- щодо своєчасності подання;
- щодо правильності та повноти заповнення;
- логічний та арифметичний контроль.
Повна перевірка декларації може проводитися у період здійснення суб'єктом декларування діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а також протягом 3-х років після припинення такої діяльності і полягає у:
- з'ясуванні достовірності задекларованих відомостей;
- з'ясуванні точності оцінки задекларованих активів;
- перевірці на наявність конфлікту інтересів;
- перевірці на наявність ознак незаконного збагачення.
Рішення про проведення перевірки приймається на визначених Законом підставах у випадку, якщо:
- декларація подана службовою особою, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, суб'єктом декларування, який займає посаду, пов'язану з високим рівнем корупційних ризиків, перелік яких затверджено рішенням Національного агентства від 17.06.2016 N 2;
- у поданій декларації виявлено невідповідності за результатами логічного та арифметичного контролю;
- подана суб'єктом декларування декларація містить поле (поля), у якому (яких) суб'єкт декларування обрав ознаку "Член сім'ї не надав інформацію" (у випадку, передбаченому ч. 7 ст. 46 Закону);
Коментарі до матеріалу