Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкова реформа – 2020: як зміняться ставки місцевих податків

17.02.2020 585 0 0

Законопроєкт№ 1210, ухвалений парламентом, наразі є головною темою для дискусій у ділових колах. Бізнес шукає відповіді на запитання, чого очікувати в найближчому майбутньому. Правила гри зазнають змін. Розглянемо, як зміняться ставки місцевих податків у випадку прийняття законопроєкту.

Законопроєкт № 1210 змінює строки, у які орган місцевого самоврядування повинен офіційно оприлюднити прийняте рішення про встановлення місцевих податків та зборів, щоб це рішення (зокрема ставки) почало діяти з початку наступного бюджетного періоду. Оприлюднювати рішення слід буде не, як раніше, до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, а до 25 липня (пп. 12.3.4 ПКУ). Тільки рішення, які будуть оприлюднені після 25 липня відповідного року, почнуть застосовуватися не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом, тобто через рік.

Крім того, Законопроєкт № 1210 вносить до пп. 12.3.3 ПКУ норму, відповідно до якої рішення органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг із їх сплати, у яких не визначено строк дії (а такі рішення фактично затверджує кожний орган місцевого самоврядування), діятимуть безстроково. Тобто є чинними доти, доки не буде прийнято нове рішення.

Отже, розмови про те, що ставки місцевих податків органи міської влади мають перезатверджувати щорічно, щоб за окремими податками застосовувалися не мінімальні ставки (0%), а конкретні, визначенні в таких рішеннях, відійдуть у небуття.

Законодавці підстрахували органи місцевого самоврядування і на випадок, якщо ті затвердять ставки податку на певний строк (до кінця певного року), а нове рішення своєчасно не введуть в дію (не оприлюднять до 25 липня). Тоді для всіх місцевих податків та/або зборів діятимуть рішення (і відповідно ставки) про справляння місцевих податків, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду (пп. 12.3.5 ПКУ). Раніше застосовувати минулорічні ставки в такому випадку слід було тільки щодо земподатку, а щодо інших податків потрібно було брати мінімальні ставки, визначені ПКУ, тобто ставку в розмірі 0%.

Відхреститися від сплати місцевих податків вдасться тільки у випадку, коли орган місцевого самоврядування забажає цього й пропише звільнення у своєму рішенні.

devisu.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали