• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мінфін затвердив Положення про форму та зміст структури власності

10.06.2021 183 0 0

Мінфін видав наказ від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (далі – Положення № 163), зареєстрований Мін’юстом 08 червня 2021 року за № 768/36390.

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору.

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити:

  • розмір участі кожного з власників;
  • осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;
  • опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

Зазначене Положення розроблено відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» і Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та відображає форму і зміст структури власності.

У разі якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відслідковуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному вебсайті Мінфіну.

Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, що 28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який є невід’ємною частиною міжнародних зобов’язань України, визначених Угодою про асоціацію з ЄС, адаптує в національне законодавство Рекомендації FATF (міжнародної організації по боротьбі із відмиванням коштів) та 4-ту і частково 5-ту Директиви Європейського Союзу проти відмивання коштів та фінансування тероризму.

https://mof.gov.ua

Від Ред. З 28 квітня 2020 року в Україні діє Закон від 06.12.19 р. № 361-IХ «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361). Цим законом передбачено нові правила інформування про бенефіціарів.

Згідно із цими новими правилами юрособи, зареєстровані до дати набуття чинності Закону № 361 (тобто до 28.04.20 р.), повинні протягом 3 місяців після набуття чинності Положення № 163, подати держреєстратору (п. 4 розд. Х Закону № 361):

  • інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів (в обсязі, визначеному Законом № 361);
  • структуру власності.

Тримісячний строк для подання інформації про бенефіціарів обчислюється з дати набуття чинності Положення № 163, яке на сьогоднішній день офіційно не опубліковано.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали