Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як проводити антикорупційну експертизу проектів нормативів актів

Редакція

09.09.2016 123 0 0

Національне агентство з питань попередження корупції прийняло рішення від 28.07.16 р № 1 "Про реалізацію Національним агентством з попередження корупції повноважень з проведення антикорупційної експертизи".

Документом затверджено Порядок проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів.

Порядок визначає механізм проведення НАПК антикорупційної експертизи проектів НПА, що вносяться на розгляд Верховної Ради або Кабінету Міністрів.

Експертиза проводиться з метою виявлення в НПА положень, які самостійно або в поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов'язаних з корупцією (корупціогенні фактори), та розробки рекомендацій щодо їх усунення.

Експертиза проводиться відповідно до Закону «Про запобігання корупції» та є окремим від здійснюваної Мін'юстом і антикорупційним комітетом Верховної Ради видом антикорупційної експертизи.

НАПК проводить за власною ініціативою антикорупційну експертизу, в тому числі в зв'язку зі зверненням громадян або громадських об'єднань, внесених на розгляд Верховної Ради або надісланих Кабінетом Міністрів проектів н-п актів, в тому числі в таких сферах:

1) прав і свобод людини і громадянина;

2) повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

3) надання адміністративних послуг;

4) розподілу та витрачання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;

5) конкурсних (тендерних) процедур.

Термін проведення експертизи нормативного не повинен перевищувати 20 днів з дня його надходження в НАПК.

Рішення НАПК від 28.07.16 р. № 1.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали