Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як банки будуть контролювати валютні рахунки нерезидентів: опубліковано закон

13.10.2021 125 0 0

Закон від 22.09.2021 № 1774-ІХ «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про валюту і валютні операції» щодо виконання банками функцій агентів валютного нагляду» опубліковано у «Голосі України» 9 жовтня 2021 року.

Цим Законом передбачено, що банки повинні обмінюватися інформацією про належність рахунків клієнтів до банківських рахунків, відкритих нерезидентам, з метою здійснення валютного нагляду за валютними операціями, що здійснюються їх клієнтами через ці банки.

НБУ встановить порядок ведення та використання банками записів реєстру рахунків інформаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, доступ та використання банками інформації про належність рахунків до банківських рахунків, відкритих нерезидентам.

Через спеціальний реєстр банки зможуть дізнаватися, чи мають їх клієнти-нерезиденти рахунки в інших банках. НБУ встановлюватиме правила внесення інформації до реєстру, а також тих хто матиме доступ до інформації в ньому.

Нюанс! Законом передбачено, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (тобто з 10 жовтня), але не раніше дня набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України». Наразі даний законопроект лише прийнято за основу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали