Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кабмін значно розширив і деталізував класифікацію транспортних засобів

08.01.2021 118 0 0

Кабінет Міністрів України значно розширив і деталізував класифікацію експлуатованих транспортних засобів, до яких пред'являються єдині вимоги до конструкції і технічного стану.

Відповідні зміни закріплені оприлюдненою на сайті уряду постановою №7 від 5 січня 2021 року.

Згідно з постановою, як і раніше, транспортні засоби класифікуються за чотирма категоріями - L (мототранспортні засоби), M (пасажирські транспортні засоби), N (вантажні автомобілі) і O (причепи та напівпричепи).

Водночас якщо раніше транспортні засоби категорії L (мототранспортні засоби) були розбиті на сім підкатегорій L1-L7 (дво- і триколісні мопеди, мотоцикли, мотоцикли з бічним причепом, мототрицикл, легкий мотоквадрацикл і квадрацикл), то тепер їх стане 36 із додатковим розбиттям на підкатегорії.

Пасажирські транспортні засоби категорії М (чотириколісні і більше) класифікувалися підкатегоріями М1 - легкові авто, М2 - автобуси та спеціалізовані авто максимальною масою до 5 тонн і М3 - масою понад 5 тонн, то тепер ця категорія розбита на 11 підкатегорій і підкласи.

Категорія N (вантажні автомобілі), раніше розбита на три підкатегорії, та О (причепи і напівпричепи), на 4 підкатегорії залежно від маси, новою класифікацією не змінені.

Для позначення підкатегорії колісних ТЗ спеціального або спеціалізованого призначення до літер і цифр, що означають категорію, додаватиметься літера S (M1S, N2S тощо).

Для позначення транспортних засобів категорій М та N підвищеної прохідності, як і раніше, до них додаватиметься літера G (наприклад, М1G), а для спеціалізованих або спеціальних ТЗ підвищеної прохідності - літери GS.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали