Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Кабмін розробив процедуру банкрутства підприємств

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради на розгляд законопроект № 3163 про внесення змін до деяких законів України з питань банкрутства (щодо забезпечення європейських стандартів у сфері відновлення платоспроможності боржника та спрощення умов ведення бізнесу в Україні), у якому розписано процедуру банкрутства і санації підприємств, повідомляє УНН.

“Проект Закону розроблено з метою удосконалення процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, а також приведення положень Закону у відповідність до вимог інших чинних законодавчих актів”, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроект вносить зміни до Господарського процесуального кодексу, Податкового кодексу України і законів “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців” і “Про судовий збір”.

Банкрутом, за законопроектом, вважається боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов’язання встановлена господарським судом.

Перед банкрутством може йти ще відновлення платоспроможності боржника — санація.

Санацію і ліквідацію, згідно із законопроектом, будуть здійснювати арбітражні керуючі — фізичні особи, які отримали свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) і внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Їх збираються навчати цій професії.

“Боржником не можуть бути відокремлені структурні підрозділи юридичної особи (філії, представництва, відділення тощо)”, — повідомляється у законопроекті.

Для контролю здійснення процедур банкрутства, ліквідації і санації підприємств планується створення державного органу з питань банкрутства. Крім 12 повноважень у сфері банкрутства, він буде мати інтернет-сторінку, де планується забезпечувати доступ до інформації про боржника.

На сайті буде закрита частина, право доступу до якої будуть мати конкурсні кредитори, забезпечені кредитори, інвестори, а також поточні кредитори (з моменту прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом) у порядку, визначеному державним органом з питань банкрутства.

Для банкрутства і санації підприємств арбітражні керуючі будуть спільно з кредиторами розробляти і впроваджувати плани банкрутства чи санації. Арбітражний керуючий зобов’язаний під час ліквідації, банкрутування і санації підприємства звітувати кредиторам відповідного підприємства.

Джерело: http://www.unn.com.ua/uk/news/1504394...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
14.07.2025
Розпочато обговорення критеріїв значимості фінансових компаній
НБУ оприлюднив для обговорення проєкт Положення про критерії, за якими визначається значимість фінансової компанії. Більше за темою: Підприємець відкриває рахунок у небанківській фінансовій установі Національний банк оприлюднив для обговорення проєкт Положення про критерії, за якими визначаєть...
14.07.2025
Визначено порядок здійснення нагляду щодо захисту прав споживачів нефінансових платіжних послуг
З 1 серпня 2025 року набувають чинності зміни до Положення про здійснення Національним банком України нагляду за додержанням об’єктами нагляду законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг та обмежених платіжних послуг, вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні ...
14.07.2025
В Україні планують підвищення розміру прожиткового мінімуму – законопроєкти
Голова українського Парламенту повідомив про реєстрацію у Парламенті пакета з чотирьох законопроєктів, які мають на меті зробити прожитковий мінімум реальним соціальним стандартом, а не формальною цифрою. Більше за темою: Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум: вплив на оподаткування та інш...
Кращі матеріали