Зміни в законодавстві з 26 по 30 березня 2018 року
30.03.2018 1734 0 0
Зміни в законодавстві, що діють із квітня 2018 року
З 1 квітня банки подають в Кредитний реєстр Нацбанкаінформацію про кредитні операції, заборгованість за якими дорівнює або перевищує 100 МЗП, для вимірювання та оцінки ризиків діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку використовується додатковий показник - розмір власних коштів, вступив в силу Технічний регламент радіообладнання, вступили в силу держстандарти: ДСТУ 8731 до: 2017 і 8732 до: 2017 (стосуються безпеки дорожнього руху), суб'єкти ринку телекомунікацій керуються орієнтовним переліком нормативних докуме тов в сфері телекомунікацій, вступили в силу зміни до постанови НКРЕКУ, уточнено Порядок розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом від поставки електроенергії населенню.
Зміни в регулюванні депозитарної та клірингової діяльності
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила зміни до низки нормативно-правових актів з питань провадження депозитарної та клірингової діяльності. Як повідомляє прес-служба Комісії, згідно зі змінами ці документи приводяться у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» та Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Споживачі звільняються від сплати судового збору
Cпоживачі звільняються від сплати судового збору. Таке рішення № 14-57цс18 21 березня 2018 року ухвалила Велика палата Верховного Суду. У Законі України «Про захист прав споживачів» завжди була норма про звільнення споживачів від сплати судового збору (раніше – мита). Проте змінами до Закону України «Про судовий збір» із переліку категорій позивачів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, виключили позивачів, які звертаються до суду за захистом своїх прав як споживачі.
Верховний Суд заборонив відмовлятися від ID-карток з релігійних переконань
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду заборонив громадянам відмовлятися від отримання карток посвідчення особи (ID-карток) з релігійних переконань. Позов було розглянуто Верховним Судом як зразкову справу. Таким чином, рішення Верховного Суду в цій справі є обов'язковим і підлягає виконанню в усіх аналогічних судових спорах.
В Україні запрацює нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів
4 квітня в Україні запрацює нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів. Ідеться про набуття чинності Законом України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Новий закон, з одного боку, створить умови для забезпечення кращої якості та безпечності харчової продукції для споживачів, а з іншого – запровадить чіткі і прозорі процедури перевірок, що мінімізують корупційні ризики і сприятимуть розвитку чесної конкуренції. Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження Акта перевірки.
МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги
Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги (ПМД) мають керуватися цим документом.
Нацбанк вніс зміни в порядок реєстрації та ліцензування банків
Національним банком України (НБУ) затверджено зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів. Відповідне рішення закріплене постановою правління НБУ №27 від 26 березня, яке вступає в силу з 28 березня. Документ підготовлений на виконання норм закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів».
Змінено порядок підтвердження непрацездатності переселенців
Фонд соціального страхування України змінив порядок надання матеріального забезпечення внутрішньо переміщеним особам зі тимчасово окупованій території або з районів проведення АТО. Зокрема, спрощено вимоги до документів, що підтверджують перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку.
В Україні затвердили Кодекс комерційного обліку електроенергії
Кодекс затверджено постановою НКРЕКУ від 14 березня 2018 року № 311. Постанова набуде чинності на наступний день після опублікування в газеті «Урядовий кур'єр». Документом врегульовано основні положення по організації комерційного обліку електроенергії на ринку.
Документи, які набрали чинності у березні 2018 року
Огляд документів, що набули чинності у березні, які можуть бути важливими для вас
Деякі питання щодо звітності зі збору на обов’язкове державне пенсійне страхування
Кабінетом Міністрів України затверджено постанову «Деякі питання щодо звітності зі збору на обов’язкове державне пенсійне страхування». Нотаріуси щокварталу, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, зобов’язані подавати органам Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за затвердженою формою.
Створення та функціонування центрів надання послуг у форматі «Прозорий офіс»
28 березня Кабінет Міністрів України затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення робіт, пов’язаних зі створенням та забезпеченням функціонування центрів надання адміністративних послуг, у тому числі послуг соціального характеру, в форматі «Прозорий офіс» на загальну суму 142 681,523 тис. гривень Прийняття вдповідного розпорядження Кабінету Міністрів України надає можливість створити та забезпечити функціонування Прозорих офісів у 8 містах та 8 об’єднаних територіальних громадах різних регіонів України.
КМУ дозволив рятувальникам перевіряти об'єкти і підприємства з високим ступенем ризику
Постановою КМУ від 18 грудня 2017 року №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю)», на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Державну службу з надзвичайних ситуацій частково виведено з-під дії мораторію.
Так, Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2018 рік зі змінами, передбаченими постановою №1104, вже оприлюднено на офіційному веб-порталі ДСНС.
Підписано Закон щодо реформування сфери паркування транспортних засобів
Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», прийнятий Верховною Радою України 21 грудня 2017 року.
№ 12 містить Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», який регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим.
Коментарі до матеріалу