Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нацбанк вніс зміни в порядок реєстрації та ліцензування банків

Редакція

28.03.2018 347 0 0

Національним банком України (НБУ) затверджено зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Відповідне рішення закріплене постановою правління НБУ №27 від 26 березня, яке вступає в силу з 28 березня.

Документ підготовлений на виконання норм закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів».

Законом, зокрема, внесено зміни до статті 42 закону «Про банки і банківську діяльність», згідно з якими банк повинен самостійно перевіряти відповідність керівників банку кваліфікаційним вимогам, а щодо незалежних директорів - також вимогам щодо їх незалежності.

Зокрема, керівники банку повинні відповідати кваліфікаційним вимогам до ділової репутації та професійної придатності.

При цьому, Національний банк відмовляє в погодженні керівника банку (кандидата на посаду керівника банку), якщо він не відповідає кваліфікаційним вимогам, а щодо незалежних директорів - також / або вимогам незалежності.

З метою реалізації зазначених змін в законодавстві внесено зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Зокрема, визначено перелік документів, які подаються банком для підтвердження проведення перевірки відповідності керівників банку кваліфікаційним вимогам, а також порядок узгодження Національним банком на посади керівників банку (кандидатів на посади керівників банку).

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» на початку січня.

Серед іншого, законом виключається вимога, що банки можуть існувати не тільки у формі публічних акціонерних товариств, при цьому на банки поширюються вимоги по розкриттю інформації, як і на публічні компанії, і встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема в частині формування наглядової ради і його комітетів.

Крім того, законом розширюється обсяг інформації і способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов'язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, вводиться можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не тільки НКЦБФР і його установами, а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства, обрання незалежних членів.

https://bank.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали