Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміна процедури адміністрування ПДФО та ЄСВ

Редакція

14.03.2018 679 0 0

Станом на сьогодні в Україні чинним законодавством передбачена процедура адміністрування податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), за якої платник цих зобов’язань самостійно не здійснює їх сплату. Натомість у більшості ж розвинутих країн громадяни самі здійснюють сплату своїх податкових зобов’язань.

Через несамостійність сплати ПДФО громадяни фактично не користуються передбаченими чинним законодавством податковими пільгами, оскільки процедура отримання надміру сплаченої частини податку на доходи фізичних осіб вкрай забюрократизована.

12 березня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №8109 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян».

Законопроект створює стимули для персональних пенсійних накопичень шляхом зменшення бази оподаткування на відповідні внески, оптимізує податкові соціальні пільги й забезпечує можливість для громадян безпосередньо користуватись ними, а також спрямований на підвищення податкової грамотності та відповідальності громадян.

Метою розроблення даного законопроекту є забезпечення умов для легалізації оплати праці, підвищення податкової грамотності працівників, необхідністю збільшення надходжень коштів єдиного соціального внеску (ЄСВ) у відповідні фонди соціального страхування, а також задоволення потреб місцевого та державного бюджетів України. Важливою підставою для прийняття цього законопроекту є забезпечення умов для створення робочих місць в Україні.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині адміністрування ПДФО та ЄСВ і передбачити обов’язок платника податків самостійно сплачувати такі зобов’язання. Зменшення фіскального навантаження на платників податків до економічно обґрунтованого ПДФО+ЄСВ (25%) та поступове звільнення роботодавців від непотрібних додаткових витрат, пов’язаних з адмініструванням дасть можливість вивести з тіні реальні доходи суб’єктів господарювання та фізичних осіб, виплату зарплати, створити умови для легалізації всього обсягу найманої праці та отримати додаткові надходження до пенсійного і соціальних фондів, державного та місцевих бюджетів.

Законопроект враховує інтереси як держави, так і найманих осіб, і підприємців, забезпечує умови для подальшого розвитку малого та середнього підприємництва та створення робочих місць.

http://w1.c1.rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали