• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дано старт функціонуванню Національного органу інтелектуальної власності

16.10.2020 37 0 0

На засіданні Уряду з ініціативи Мінекономіки прийнято розпорядження «Про Національний орган інтелектуальної власності».

Розпорядженням визначено, що функції Національного органу інтелектуальної власності виконуватиме державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності».

Прийняття розпорядження дозволить створити правові підстави для початку функціонування з 14 жовтня цього року Національного органу інтелектуальної власності, який слугуватиме єдиним вікном з видачі охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності».

НОІВ здійснюватиме, зокрема, такі функції:

приймання заявок на державну реєстрацію авторського права та договорів, які стосуються права автора на твір;

приймання заявок на реєстрацію об’єктів промислової власності та проведення їх експертизи (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, компонування напівпровідникових виробів);

видача патентів, свідоцтв;

здійснення підготовки, атестації та реєстрації патентних повірених;

забезпечення діяльності колегіальних органів (Апеляційної палати, Комісії щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави «Україна» до торговельної марки, Атестаційної та Апеляційної комісій);

виконання функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Угоди зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Довідково:

Розпорядження розроблено Мінекономіки на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» від 16.06.2020 № 703.

14.10.2020 набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» від 16.06.2020 № 703-IX, яким визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ).

14.10.2020 державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) розпочинає виконувати функції НОІВ згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про Національний орган інтелектуальної власності».

Мінекономіки згідно з цим Законом продовжуватиме забезпечувати формування та реалізовувати державну політику у сфері інтелектуальної власності. При цьому, деякі функції (зокрема, видача патентів, свідоцтв) переходять від Мінекономіки до Укрпатенту.

Так, Укрпатент виконуватиме владні повноваження, делеговані йому як Національному органу інтелектуальної власності відповідно до Законів України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», «Про охорону прав на промислові зразки», «Про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», «Про правову охорону географічних зазначень», «Про авторське право і суміжні права».

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали